Лагард пропонує скасувати право вето для прискорення рішень
Лагард пропонує скасувати право вето для прискорення рішень

Лагард пропонує скасувати право вето для прискорення рішень

Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард висловилася за перегляд механізму ухвалення рішень у Європейському Союзі. Вона запропонувала запровадити мажоритарне голосування замість права вето для кожної країни, щоб зробити ЄС більш конкурентоспроможним і здатним діяти швидше та ефективніше. Заява була зроблена 2 квітня в ефірі Bloomberg після її виступу в Дубліні, де Лагард отримала нагороду Sutherland Leadership Award.

“По мірі того, як ми розширюємо нашу економіку, нам потрібно розширити масштаб ухвалення рішень, щоб відповідати цьому”, — сказала Лагард. Вона зазначила, що для того, щоб ЄС міг встояти на своїх позиціях, необхідно діяти як єдине ціле в кількох ключових сферах. Це потребує змін у структурі ухвалення рішень.

Лагард підкреслила, що нинішня система, коли вето однієї країни може зруйнувати колективні інтереси 26 інших країн, є недосконалою. Вона вважає, що у такому випадку голосування кваліфікованою більшістю буде більш демократичним, оскільки це дозволить всім членам Союзу діяти узгоджено і без перешкод, що виникають через інтереси окремих держав.

Проблема з правом вето в ЄС стала особливо очевидною після численних випадків, коли окремі країни, зокрема Угорщина, використовували це право для блокування рішень. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан неодноразово застосовував вето на різні ініціативи ЄС, зокрема після початку війни в Україні, що ускладнило можливість Євросоюзу виступити єдиним фронтом у глобальних питаннях, таких як санкції проти Росії.

Лагард вважає, що скасування права вето дозволить ЄС ефективніше діяти у глобальних питаннях, включаючи економічну політику, санкції та інші важливі сфери. Вона вказала на необхідність змін у структурі ухвалення рішень, оскільки сучасна ситуація не відповідає сучасним вимогам та викликам.

Запропоновані зміни до механізму ухвалення рішень в ЄС можуть значно змінити політичний ландшафт Євросоюзу, дозволяючи швидше і ефективніше реагувати на внутрішні та зовнішні виклики. Однак таке нововведення також потребуватиме підтримки всіх країн-членів, що може бути складним завданням, враховуючи інтереси різних держав.

Источник материала
loader
loader