/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F32%2Fd013e849b4f5a7d1777149f7b449b03f.jpg)
Трамп набрехав про потребу в митах на імпорт: WP вказав, що саме було вигадкою
США запровадили мита на увесь імпорт. Принаймні частина аргументів, якими президент Дональд Трамп виправдовував цей крок, були хибними чи відверто неправдивими.
"Роками працьовиті американські громадяни були змушені сидіти осторонь, доки інші країни ставали багатими та могутніми, багато в чому за наш рахунок", – сказав Трамп.
На це WP зауважує, що США не є ані бідною, ані слабкою країною. Фактично Америка має найбільший ВВП на душу населення серед усіх великих країн, включно із Західною Європою.
"Сполучені Штати стягують з інших країн лише 2,4-відсотковий тариф на мотоцикли. Тим часом Таїланд та інші країни стягують значно вищі ціни, наприклад, 60%, Індія стягує 70%, В'єтнам стягує 75%, а інші навіть більше. Так само до сьогодні Сполучені Штати протягом десятиліть стягували 2,5-процентний тариф на автомобілі іноземного виробництва. Європейський Союз стягує з нас понад 10 відсотків тарифів", – сказав Трамп.
За даними WP, озвучені Трампом цифри є помилковими, а подекуди маніпулятивними. Наприклад, Індія стягує 50-відсоткове мито на мотоцикли, а не 70-відсоткове, і нещодавно вона оголосила про зниження до 40 відсотків. Що ж до автомобілів, то США вже пів століття зберігають 25-відсоткове мито на імпортні пікапи, що значно вище європейського мита на автомобілі.
"Toyota продає 1 мільйон іноземних автомобілів у США, а General Motors не продає [в Японії] майже жодного. Ford продає дуже мало. Жодній з наших компаній не дозволено виходити в інші країни", – сказав Трамп.
Цю частину промови Трампа у WP вважають маніпуляцією. Автори публікації наголошують, що проблеми американських виробників у Японії пов’язані не з адміністративними чи митними бар’єрами, а з повним нерозумінням американцями японского ринку. Японський споживач віддає перевагу компактним та економічним машинам, тоді як американці виготовляють величезні авто із ненажерливими двигунами.
"Якщо ви подивитися на Китай, я отримав сотні мільярдів доларів за свій термін", – сказав Трамп, маючи на увазі митні збори з китайських товарів під час його першої каденції.
Цю заяву WP називає неправдою. Статистика свідчить, що за першу каденцію Трампа на митах з китайського імпорту бюджет США отримав лише 75 мільярдів доларів. І оскільки ці мита підприємці заклали у кінцеву вартість товару, фактично за все заплатили американські споживачі, а не китайські виробники. До того ж потім США довелося витратити 28 мільярдів доларів на допомогу фермерам, які постраждали від втрати бізнесу, коли Китай помстився митами у відповідь.
Росія, як відомо, не потрапила до списку країн, проти яких США вводять взаємні мита.

