/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F6bea4c07b27f119c9b63aa4b6088ed72.png)
Україна витрачає 26% бюджету на оборону та нарощує виробництво зброї
Україна продовжує посилювати свій оборонний потенціал, витрачаючи 26% державного бюджету на військові потреби та нарощуючи власне виробництво зброї. Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга перед початком засідання Ради Україна-НАТО у четвер, 3 квітня.
За словами міністра, сьогодні Україна майже на 40% забезпечує себе власним озброєнням, і ці показники можуть зрости. Одним із головних досягнень оборонного комплексу стало масове виробництво безпілотників, які відіграють важливу роль у бойових діях.
“Наша оборонна промисловість виробляє мільйони безпілотників на рік. Ми вже майже на 40% забезпечуємо себе власними силами, і ми можемо збільшити ці цифри”, – зазначив Сибіга.
Він наголосив, що Україна є не лише країною, яка потребує допомоги, але й ключовим гарантом безпеки Європи.
Сибіга підкреслив, що 800 тисяч українських військовослужбовців захищають не лише свою країну, а й європейську безпеку.
“Вони повинні бути добре озброєні. Мир має бути добре озброєний. Наша оборонна промисловість стане основою європейської оборони. Наша армія є найбільшою сухопутною армією в Європі, а наші оборонні технології – одні з найсучасніших. НАТО і Європа повинні поглянути на схід і побачити сильного і відданого союзника – Україну”, – заявив міністр.
Він також підкреслив, що загроза з боку Росії залишається актуальною не лише для України, а й для всього континенту.
Міністр наголосив, що питання вже не в тому, чи Росія має намір напасти на інші країни Європи, а в тому, чи готовий Захід цьому протистояти.
“Чи зможемо ми зупинити Росію в Україні і стримати її від подальшої агресії? Наша відповідь – так, але лише за умови посилення тиску на Москву і зміцнення України”, – заявив він.
Сибіга також повідомив, що на засіданні Ради Україна-НАТО будуть обговорюватися питання подальшого тиску на Кремль та зміцнення безпеки України.
“Ми говоритимемо про нагальні оборонні потреби, гарантії безпеки для України, а також надійний пакет заходів для стримування агресії”, – зазначив глава МЗС.
Однією з головних тем стане пошук способів змусити Росію розпочати реальні переговори щодо припинення війни.

