США більше не можуть надавати більшу частину світової гуманітарної допомоги - Рубіо
США більше не можуть надавати більшу частину світової гуманітарної допомоги - Рубіо

США більше не можуть надавати більшу частину світової гуманітарної допомоги - Рубіо

США більше не нестимуть основний тягар надання гуманітарної допомоги у світі.

Про це заявив у п'ятницю державний секретар США Марко Рубіо, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.

«Ми не є урядом світу. Ми надаватимемо гуманітарну допомогу, як і всі інші, і робитимемо це так добре, як зможемо. Але ми також маємо й інші потреби, які ми повинні враховувати», - сказав Рубіо журналістам у Брюсселі.

Рубіо заявив, що несправедливо очікувати, що США продовжать забезпечувати 60–70% усієї гуманітарної допомоги у світі, коли є безліч інших багатих країн, які мають зробити свій внесок. Він особливо відзначив Китай та Індію в цьому контексті.

«Ми є найбагатшою країною у світі, але наші ресурси не безмежні. Вони не безмежні і ми маємо величезний державний борг. У нас також є багато інших пріоритетів, і настав час все це переосмислити. Ми будемо допомагати, чим зможемо. Але у нас є й інші речі, про які ми повинні подбати», - заявив Рубіо.

Він також закликав інші багаті країни планети взяти на себе відповідальність після руйнівного землетрусу в М'янмі. Сполучені Штати, які раніше були найбільшим гуманітарним донором у світі, запропонували як допомогу відносно скромну суму в $2 мільйони. Вашингтон також оголосив про намір направити трьох експертів для оцінки збитків, проте їхнє прибуття затримується через проблеми з отриманням віз від військового режиму М'янми.

Раніше США регулярно направляли кваліфікованих рятувальників до постраждалих регіонів, оперативно надаючи допомогу після цунамі, землетрусів та інших лих.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп одразу після інавгурації наказав призупинити на 90 днів всю зовнішню допомогу США. Це згорнуло роботу переважної більшості програм USAID по всьому світу, поставило під загрозу доставку життєво необхідного продовольства та медичної допомоги та створило хаос у глобальних зусиллях з гуманітарної допомоги.

USAID фактично було розформовано, оскільки Трамп та мільярдер Ілон Маск продовжують реалізацію безпрецедентних заходів щодо скорочення федерального уряду США: значну частину співробітників агентства було відправлено у відпустку або звільнено, а багато грантів — скасовано.

Фото: Official State Department

Теги по теме
США
Источник материала
loader
loader