Костенко: Для відбиття агресії потрібні трильйони гривень
Костенко: Для відбиття агресії потрібні трильйони гривень

Костенко: Для відбиття агресії потрібні трильйони гривень

Потреби Збройних сил України для протистояння збройній агресії Російської Федерації складають кілька трильйонів гривень. Жодна окрема країна НАТО не змогла б самостійно протистояти Росії.

Про це заявив секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко у програмі Ігоря Долгова на YouTube-каналі Укрінформу.

«Як сказав Черчилль, для війни потрібні три речі - гроші, гроші і ще раз гроші. Основою всього є економіка. Нам необхідно сплачувати податки, збирати їх і боротися із корупцією, аби всі кошти йшли на важливі справи. Загальний бюджет України цього року складає майже ₴4 трильйони, з яких ₴2,2 трильйона - це бюджет Сил безпеки і оборони. Тобто, половину всіх коштів ми направляємо саме на оборону, а фактично вся сума, яку ми збираємо всередині країни, - це лише ₴2 трильйони. Все решта - це допомога від наших партнерів, і це потрібно чітко усвідомлювати», - зазначив Костенко.

Він наголосив, що потреби Збройних сил набагато більші, ніж ₴1,5 трильйона ОПК та ₴500 мільярдів бюджету на закупівлі Міноборони - «це трильйони, трильйони і ще раз трильйони».

За його словами, наразі питання полягає саме в тому, як забезпечити більше коштів для оборони, аби мати змогу адекватно реагувати на виклики.

«Війна зараз дуже дорога, і жодна окрема країна НАТО не змогла б самостійно протистояти Росії, оскільки в неї ще є великі запаси озброєнь і техніки, що залишилися з радянських часів», - підкреслив парламентарій.

Він наголосив, що держава вже активно розвиває сектор власного виробництва зброї, але цей процес потрібно ще поглиблювати для ефективного функціонування.

Як повідомляв Укрінформ, профільний парламентський комітет, Міністерство оборони, Служба безпеки України та представники міжвідомчої комісії військово-технічного співробітництва працюють над критеріями експорту українських оборонних товарів до країн-партнерів.

Теги по теме
война Верховная Рада Бюджет
Источник материала
loader
loader