Остап Яриш долучився до адвокаційної команди Razom for Ukraine у Вашингтоні
Остап Яриш долучився до адвокаційної команди Razom for Ukraine у Вашингтоні

Остап Яриш долучився до адвокаційної команди Razom for Ukraine у Вашингтоні

Журналіст допомагатиме організації з роботою в медіа та комунікацією про Україну в США.

Журналіст Остап Яриш став медіарадником (Media Advisor) адвокаційної команди Razom for Ukraine у Вашингтоні. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці та підтвердив у розмові з «Детектором медіа».

«Razom — одна з найбільших неприбуткових організацій у США, яка зосереджена на проектах з підтримки України. Один з їхніх провідних напрямків — адвокація. Від роботи з decision makers у Конгресі та адміністрації і до спілкування з американцями у різних куточках країни. Я допомагатиму новій команді з роботою в медіа та комунікацією про Україну в США», — написав журналіст. 

У коментарі «Детектору медіа» Остап Яриш також сказав, що продовжуватиме вмикатися в ефіри для українських медіа з новинами зі США, як робив це раніше, працюючи на «Голосі Америки». Журналіст відкритий до пропозицій щодо ефірів, інтерв’ю чи коментарів.

Razom for Ukraine — громадська організація, яка об'єднала спільноту волонтерів в Америці та Україні. Нині команда надає допомогу українським рятувальникам та медикам на фронті, просуває законодавство та політику задля перемоги України, інвестує в українські ГО, які допомагають вразливим верствам населення, підтримує медичні заклади в Україні та інше.

7 березня 2025 року стало відомо, що Остапа Яриша звільнили з «Голосу Америки» через скорочення федеральних працівників у межах політики департаменту DOGE, який очолює Ілон Маск. Як формальну причину звільнення в листі йому вказали, що робота журналіста «не була критично важливою для місії організації».

Вже 14 березня президент Дональд Трамп видав указ про скорочення функцій і кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода», «Голосом Америки» та Radio Free Asia.

«Голос Америки» фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво USAGM анонсувало, що агенція буде «реорганізована» і зменшена в розмірах. Водночас українська служба мовника припиняє співпрацю з людьми, які працювали за персональними контрактами (PSC).

22 березня працівники «Голосу Америки» подали до суду на адміністрацію Трампа. У позові, поданому до федерального суду Нью-Йорка, шестеро журналістів стверджують, що дії адміністрації Трампа порушують Першу поправку до Конституції та закони, згідно з якими Конгрес фінансував «Голос Америки». 29 березня суд тимчасово призупинив спроби ліквідувати медіакомпанію.

Фото: Kostiantyn Golubchyk

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
США
Источник материала
loader
loader