/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fc6e8448249b54e9dfe12cdac0253404f.jpg)
Рекордна кількість смертних вироків за останні 10 років: опублікували звіт за 2024 рік
Основні країни, де зросли показники страт – це Іран, Ірак і Саудівська Аравія. Про це пише 24 Канал із посиланням на звіт правозахисної організації Amnesty International.
Найбільша кількість страт з 2015 року
Виконували смертельні вироки у 2024 році лише 15 країн. Це є найнижчою кількістю за всю історію спостережень другий рік поспіль. На сьогодні 113 країн повністю скасували страти. Проте залишається п'ятірка країн, відповідальних за зростання кількості відомих страт: Китай, Іран, Саудівська Аравія, Ірак і Ємен.
У виданні наголосили, що влада використовує страти, щоб залякати своє населення, але подає це як покращення громадської безпеки.
У США спостерігається тенденція до зростання кількості страт, зафіксовано 25 випадків. Трамп постійно був прихильником смертних вироків. У своїй передвиборчій кампанії у 2024 році він закликав засуджувати до смерті тих, хто торгує наркотиками. Президент США продовжує посилатися на смертний вирок як на інструмент для захисту людей.
У деяких країнах Близького Сходу використовують страти, щоб залякати та змусити замовкнути дисидентів, правозахисників, протестувальників та політичних опонентів.
Ті, хто наважується кинути виклик владі, стикаються з найжорстокішими покараннями, особливо в Ірані та Саудівській Аравії, коли смертна кара використовується, щоб змусити замовкнути тих, хто досить сміливий, щоб висловитися,
– заявила генеральна секретарка Amnesty International Агнес Калламар.
Що відомо про зростання кількості страт
- В Іраку збільшили кількість страт майже в 4 рази (з принаймні 16 до щонайменше 63);
- Саудівська Аравія подвоїла річну кількість (з 172 до 345);
- Іран також стратив більше осіб, ніж минулого року (з 853 до щонайменше 972). Це становить 64% всіх зафіксованих страт.
У виданні наголосили, що ці підрахунки не включають тисячі людей, яких, ймовірно, стратили в Китаї, а також у Північній Кореї та В'єтнамі. Достовірні дані про страти в цих країнах відсутні.

