/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F90c45656438c10523a2d8636ee273bd2.jpg)
Посилення санкційного тиску та арешт майна спонсорів війни
Про це повідомляє Міністерство юстиції України, передає Укрінформ.
Учасники групи зосереджують увагу на санкційній політиці ЄС, а також заходах з арешту й конфіскації активів фізичних і юридичних осіб, причетних до спонсорування збройної агресії росії проти України.
Ольга Стефанішина відзначила координаційні зусилля, докладені в межах роботи групи, і підкреслила важливість не лише ефективної реалізації санкцій, а й виявлення всього підсанкційного майна для подальшого застосування обмежень. Вона наголосила на готовності України поглиблювати співпрацю з європейськими партнерами в цьому напрямі.
«Україна зібрала значний обсяг даних, що підтверджує прямий зв’язок підсанкційних осіб, компаній і секторів, на які поширюються обмеження, з фінансуванням російської агресії та підтримкою військової машини РФ. Ми готові надати цю інформацію будь-якій державі-члену ЄС та розраховуємо на тісну координацію зусиль», — зазначила вона.
Віцепрем'єрка також подякувала учасникам засідання за їхню активну позицію й внесок у обмеження здатності росії продовжувати загарбницьку війну.
«Санкції є, і вони працюють. Ми маємо спільний підхід до їх імплементації на рівні держав-членів ЄС. Україна залишається залученою до цього процесу і повністю дотримується основних принципів санкційної політики», — резюмувала Стефанішина.
Робоча група Європейської комісії з питань заморожування та конфіскації активів була створена у березні 2022 року для забезпечення ефективного виконання санкцій ЄС. Її мета — виявлення, заморожування та, за можливості, конфіскація активів осіб, які підтримують агресію РФ. До складу групи входять представники всіх 27 країн-членів ЄС, Європейської комісії, Євроюсту, Європолу та інших профільних структур.
Фото: прес-служба Міністерства юстиції

