Сі Цзіньпін на тлі ескалації тарифного протистояння зі США відвідає В’єтнам, Малайзію та Камбоджу
Сі Цзіньпін на тлі ескалації тарифного протистояння зі США відвідає В’єтнам, Малайзію та Камбоджу

Сі Цзіньпін на тлі ескалації тарифного протистояння зі США відвідає В’єтнам, Малайзію та Камбоджу

Голова КНР Сі Цзіньпін на тлі ескалації тарифного протистояння Китаю зі Сполученими Штатами наступного тижня здійснить державні візити до сусідніх В’єтнаму, Малайзії та Камбоджі, у ході яких, як очікується, обговорить спільну протидію митам США.

Поїздки лідера країни на брифінгу анонсував речник МЗС КНР Лінь Цзянь, передає кореспондент Укрінформу.

«Президент Сі 14-15 квітня здійснить державний візит до В’єтнаму на запрошення генерального секретаря ЦК Компартії цієї країни То Лама і президента Ліонг Кіонга, а 15-18 квітня відвідає Куала-Лумпур та Пномпень на запрошення короля Малайзії Ібрагіма та короля Камбоджі Нородома Сіамоні», - сказав Лінь.

За його словами, метою візитів є поглиблення двосторонніх відносин з цими сусідніми країнами в рамках дипломатії сусідства Пекіна.

В’єтнам, Малайзія та Камбоджа є членами Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) і також постраждали від мит президента Дональда Трампа, отримавши 46%, 24% і 49% тарифи відповідно. За підсумками минулого року АСЕАН стала найбільшим торговим партнером Китаю з річним товарообігом $982,33 мільярда, що більше на 7,8% порівняно з 2023-м.

Ключовим партнером КНР серед країн АСЕАН є В’єтнам, на який припадає близько 27% ($260,65 млрд) товарообігу Асоціації з Китаєм. За інформацією ЗМІ, у понеділок Китай і В’єтнам підпишуть близько 40 угод, зокрема документи про будівництво залізничної мережі та співпрацю між міністерствами оборони і правоохоронними органами двох країн.

Очікується, що в ході візитів Сі також обговорить із лідерами В’єтнаму, Малайзії та Камбоджі спільні заходи протидії каральним митам США.

9 квітня, виступаючи в Пекіні на робочій конференції високого рівня з дипломатії сусідства, Сі пообіцяв зміцнити стратегічні зв’язки з сусідніми країнами шляхом відповідального управління розбіжностями та посилення зв’язків у ланцюжках поставок. Аналітики оцінили його слова як прагнення Пекіна активізувати зближення з країнами регіону для створення єдиного фронту для протидії тиску США.

Як повідомляв Укрінформ, адміністрація президента США Дональда Трампа встановила митні тарифи для продукції з Китаю на рівні 145%, що посилює торговельне протистояння між двома країнами з числа найбільших економік світу.

Теги по теме
Китай
Источник материала
loader
loader