У Раді триває підготовка до розробки законодавства щодо повоєнних виборів - Стефанчук
У Раді триває підготовка до розробки законодавства щодо повоєнних виборів - Стефанчук

У Раді триває підготовка до розробки законодавства щодо повоєнних виборів - Стефанчук

Вибори, які відбудуться в Україні після завершення воєнного стану, не підпадають під жодну кваліфікацію, передбачену Конституцією, тому для проведення постчергових виборів потрібно напрацювати окремий законодавчий акт.

Про це Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив у програмі «Є розмова» на YouTube-каналі Укрінформу.

«Я би дуже просив усіх дивитися на чинне законодавство, де у Виборчому кодексі та в Законі про режим воєнного стану чітко сказано: під час воєнного стану вибори не проводяться. Все інше, маніпуляції деяких політичних партій та політиків. Я переконаний, що в Україні буде дотримано питання чинного законодавства, і тільки після завершення воєнного стану ми можемо говорити про початок тих чи інших виборів», - зазначив він.

Спікер українського парламенту наголосив, що для України також важливо, аби вибори були, насамперед, демократичними і визнаними світом.

Стефанчук зауважив, що влада стикається з багатьма викликами: як будуть голосувати військові, що буде залежати від того як буде завершений воєнний стан; як будуть голосувати громадяни за кордоном, переселенці; як будуть запрошені спостерігачі тощо.

«Унікальність теперішньої ситуації, що ті вибори, які будуть в Україні після завершення воєнного стану, вони не підпадають під жодну кваліфікацію, які є у нас в Конституції. У нас передбачені чергові або позачергові вибори, а це так звані постчергові, тобто поствоєнні вибори, і для їх проведення потрібен буде окремий законодавчий акт», - повідомив він.

Голова ВР зауважив, що парламент вже робить певні підготовчі дії для розробки законодавчої ініціативи.

Стефанчук розповів, що вже відбулась зустріч із головою Центральної виборчої комісії, де обговорили, «що у нас робиться з реєстром виборців».

Водночас також постають питання, чи будуть проведені разом вибори Президента, парламенту, місцеві, чи окремо.

«Тобто є дуже багато питань, на які зараз ми не готові дати відповідь, але ми пропрацьовуємо варіанти, плюси та мінуси по кожному питанню. А для того, щоб приймати його не з політичної доцільності, а з точки зору тієї прагматичної реальності, яка буде на момент завершення війни», - додав він.

Водночас, відповідаючи на уточнюючі запитання, Стефанчук зауважив, що малоймовірним є проведення президентських, парламентських та місцевих виборів разом.

Також Голова ВР висловив думку, що проведення голосування в «Дії» - нереалістично, адже наразі існує велика кількість діпфейків та дезінформації, що в цьому контексті є полем для маніпуляцій.

Як повідомляв Укрінформ, за словами заступника керівника Офісу Президента Павла Паліси, в Офісі Президента України не йдеться про якусь підготовку до виборів.

Теги по теме
Верховная Рада
Источник материала
loader
loader