/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F75d17d0beeb66462d6feed0667295bde.jpg)
Ключові учасники "коаліції охочих" чітко заявляють про це: чи відправить Європа миротворців
Про це в етері 24 Каналу зазначив військовий експерт Владислав Селезньов, який розповів, що має власний досвід участі в миротворчій місії, на території Косово у 2009 році, тоді присутність там іноземних військ під прапором НАТО була можлива лише за згодою усіх сторін тодішнього громадянського протистояння.
Як вплинути на Кремль, аби він погодився на миротворчу місію?
Присутність "коаліції охочих" в Україні під прапором ООН військовий експерт назвав нереальним сценарієм, оскільки допоки в Радбезі організації незаконним способом засідає Росія, то вона точно буде проти цього. Якщо ж під прапором НАТО, то, як нагадав Селезньов, варто згадати, що у лютому 2022 року Путін починав свою так звану "сво" в тому числі з метою недопущення присутності будь-якого солдата НАТО на теренах України.
Миротворча місія могла б відбутися в межах міждержавних тристоронніх домовленостей, але голова російського МЗС Лавров заявив, що іноземні військовослужбовці на території України стануть законною ціллю для російських дронів та ракет.
Треба шукати точки дотику з Росією, бо ми маємо отримати від неї відповідну згоду. Важелі впливу можуть бути суто економічні, радикального і тотального рівнів,
– наголосив військовий експерт.
З його слів, допоки Путін буде розуміти, що йому не бракує ресурсів для продовження бойових дії проти України, він і далі буде нехтувати домовленостями й миротворчими ініціативами. Очільник Кремля, на думку військового експерта, має можливості воювати не лише протягом 2025 року, а й 2026.
Коли в Україну можуть прибути миротворці?
Військовий експерт спрогнозував, що європейці будуть ще багато радитись, проводити саміти й форуми стосовно теми введення миротворчого контингенту в Україну, але навряд чи вони дійдуть до колективної згоди, бо вона потребує відповідних консолідованих рішень.
Не варто сподіватися на це в осяжній перспективі. Тим більше, що ключові учасники "коаліції охочих" чітко заявляють про те, що вони готові зайти на територію України в межах миротворчої місії після завершення активних бойових дій,
– зауважив Селезньов.
Аби це сталося і війна завершилась, необхідно чинити ефективний тиск на російську армію та Путіна особисто. Як підсумував військовий експерт, єдиний аргумент, який він розуміє – це сила. Тож її варто показувати.
Зазначимо, що видання Bloomberg повідомило, що Франція та Велика Британія збираються представити президенту США Трампу свій план стосовно реалізації миротворчої місіїв Україні. Вони очікують, що після цього американський лідер надасть гарантії безпеки для нашої держави. Наразі до "коаліції охочих" входить 30 країн і не лише європейські, а Канада, Японія, Австралія, Нова Зеландія.

