/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa9929a531c3f98002211ead16fd4f369.jpg)
Гете Інститут надав рекомендації щодо підтримки культурного сектору України
За підсумками дводенної міжнародної конференції «Культурний сектор України в умовах війни: виклики – потреби – заходи» Goethe-Institut Ukraine напрацював рекомендації для міжнародних партнерів щодо підтримки культурного сектору України.
Представлення рекомендацій відбулося під час пресконференції в Укрінформі.
"Ми дуже раді, що конференція отримала такий розголос, отримала підтримку МКСК.
Вдячні також київському офісу ЮНЕСКО за присутність на заході.
Адже всі ті рекомендації, які ми отримали, ми хочемо передати не тільки фінансовим партнерам, а ще й такому потужному майданчику, як Міжнародна конференція з відновлення Україні, яка відбудеться в Римі цього року ", - сказав директор Goethe-Institut в Україні Фабіан Мюльталер.
Перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко зазначила, що для глибшого розуміння потреб українського культурного сектору необхідні візити різних фахівців з-за кордону.
"Ми вдячні партнерам, які підтримують подібні ініціативи, адже коли до нас приїздять фотографи, режисери, музиканти, журналісти — це сприяє кращому взаєморозумінню в культурній сфері й допомагає будувати ті партнерства, про які ми мріємо.
На шляху до Європейського Союзу важливо усвідомлювати, що ці зв’язки мають вибудовуватися на тривалий час.
Йдеться не лише про запити на підтримку під час повномасштабного вторгнення, а й про те, що культура України може запропонувати світові.
Це не лише наш професіоналізм і здатність реагувати на надзвичайні ситуації, а й величезний досвід у сфері деколонізації, роботи з ветеранами, побудови соціальної згуртованості", - наголосила Григоренко.
Співзасновниця та директорка формації Lanka.
pro Анна Карнаух озвучила рекомендації, які були напрацьовані під час конференції.
Серед ключових пропозицій: створення можливостей для звучання українських голосів і розповіді про досвід війни від першої особи — шляхом надання необхідних ресурсів і платформ; представлення української літератури, кіно та інших форм мистецтва як невід’ємної частини європейської культурної спадщини; включення інформації про Україну та українську культуру до освітніх програм; заохочення приїзду іноземних фахівців до України на противагу виключному фокусуванню на проєктах за кордоном.
Конференція відбулася 10–11 квітня в Мистецькому арсеналі в Києві.
Захід зібрав близько 50 експертів та представників культурних інституцій України для обговорення нагальних потреб сфери культури та пошуку практичних рішень для її підтримки в умовах війни.
Організаторами міжнародної конференції є Goethe-Institut Ukraine, Ukraine Art Aid Center та Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів (ALIPH).
Як повідомлялося, в Римі в липні 2025 року відбудеться Конференція з питань відновлення України (URC 2025), яка буде присвячена питанням стійкості та відновлення України, зокрема й в контексті культури.

