/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2F11de4007ed45540a19bb4a7481e918e8.jpg)
Китайські військовополонені готові до обміну та звертаються до Пекіна з проханням їх забрати
Китайські найманці Чжан Женьбао та Ван Гуанцзюнь, яких українські військові взяли в полон на Донеччині, заявили про свою готовність до обміну та просять керівництво КНР повернути їх на Батьківщину.
Це вони заявили під час брифінгу в Укрінформі.
«Ми готові до обміну і хочемо повернутися до Китаю, на батьківщину», - сказав один з полонених.
Обидва полонені підтвердили, що розуміють можливість покарання на Батьківщині і готові до цього.
«У Китаї, відповідно до законодавства, вас очікує покарання незалежно від того, де ви брали участь у бойових діях», - зазначив Чжан Женьбао.
Ван Гуанцзюнь додав: «Я розумію, що покарання може бути, і готовий до цього, адже зрозуміло, що за участь у війні може бути покарання, але я все одно хочу повернутися додому, до рідних».
Водночас вони зауважили, що не знають про можливі терміни покарання, оскільки уряд Китаю про це не повідомляє.
Під час брифінгу полонені вкотре наголосили, що раніше не мали стосунку до державних органів влади КНР, не служили в армії, а підписали контракт з російською армією після побачення реклами в соцмережах.
«На деяких китайських платформах, таких як Kuaishou (快手) або Тік.
Ток, існують деякі блогери, які просувають такі рекламні матеріали», - сказав Ван Гуанцзюнь.
Відповідаючи на запитання, чи давали інструкції в російській армії щодо поведінки у випадку полону, Чжан Женьбао зазначив, що таких інструкцій не було, але всім іноземним громадянам навіювали думки, що вони можуть «загинути у полоні страшною смертю».
Речник СБУ Артем Дехтяренко під час брифінгу повідомив, що полоненим громадянам Китаю забезпечується належне утримання.
«Після надання невідкладної допомоги обох іноземців передали Службі безпеки України для проведення необхідних слідчих і процесуальних дій.
Їх перевезли до Києва.
Тут їм забезпечено належні умови, що відповідають усім вимогам Женевської конвенції щодо утримання і поводження з військовополоненими.
Хочу також підкреслити, що ця пресконференція відбувається зі згоди самих полонених, що відповідає вимогам міжнародного права», - заявив Дехтяренко.
За його словами, слідчі СБУ вже провели перші допити цих полонених і можуть констатувати, що обоє громадян КНР долучилися до збройних сил РФ, підписавши контракти.
Обидва полонені на брифінгу стверджували, що потрапили в полон відразу після появи на лінії фронту, і не вбивали українських захисників.
Вони також зазначили, що їхні родини не знають про їхній полон.
За словами полонених, їх ще не відвідували представники Міжнародного Червоного Хреста чи інших гуманітарних організацій.
За повідомленням, двох громадян Китайської Народної Республіки взяли у полон в Донецькій області.
Одного з них затримали бійці 2-ї мб 157-ї ОМБр поблизу населеного пункту Тарасівка, а іншого - військовослужбовці 1-ї мб 81-ї ОАЕБр поблизу Білогорівки.
Полонені стверджують, що потрапили в полон до українських військових на першому ж бойовому завданні.
Один з них, безробітний 1991 року народження, був завербований представником РФ безпосередньо у Китаї і у лютому 2025 року прибув до Москви для підписання контракту.
Він стверджує, що до цього не брав участь у бойових діях та не тримав зброю в руках.
Другий, 1998 року народження, приїхав до Росії у грудні 2024 року нібито з туристичною метою.
За його словами, потім він подав заявку на підписання контракту, відгукнувшись на оголошення в інтернеті про набір на службу і виплату 2 млн рублів.

