/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F6ffa6928e3d862b32e3954f82f902393.jpg)
Контракт заради бонусу: росіяни масово йдуть до армії
Громадяни Росії активно підписують контракти на службу в армії, керуючись надіями на великі виплати та швидке завершення війни. При цьому витрати державного бюджету РФ на нових контрактників досягають мільярдів рублів щодня.
Про це заявив аналітик Німецького інституту міжнародних справ Яніс Клюге у своїх дописах на платформі Substack та в соцмережі X (Twitter).
За словами Клюге, лише з середини березня щоденна кількість контрактів на службу в ЗС РФ зросла до 1 300 осіб по всій країні, що дає понад 30 тисяч новобранців щомісяця. Аналітик базує свої висновки на аналізі відкритих даних із 37 російських регіонів, які екстраполював на всю РФ. Однією з причин такого раптового зростання він називає щедрі “бонуси за підписку”, які пропонують новобранцям на регіональному рівні. Але не менш важливо, за словами Клюге, це поширене серед росіян очікування завершення війни найближчим часом. Яніс Клюге також підрахував, скільки коштує така “мобілізація по контрактах” для бюджету РФ. За його даними, тільки на підписні бонуси держава витрачає 2 млрд рублів щодня (близько 24 млн доларів). Таким чином, лише за березень контрактникам виплатили 1,74 трлн рублів. Це створює суттєве навантаження на бюджет, з огляду на вже високі витрати на війну та санкційний тиск. Ключовою датою в зростанні кількості контрактів став 18 березня — день, коли відбулася телефонна розмова між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним. Саме після цього в Москві кількість новобранців зросла з 90 до 140–150 осіб на день, що показали журналісти видання “Верстка”.
Це співпадає з поширенням новин про нібито наближення до мирних переговорів. Крім набору контрактників, Кремль оголосив також весняний призов. Згідно з планами, до армії мають набрати 160 тисяч строковиків, що на 20% більше, ніж у попередні кампанії. Це ще один сигнал про підготовку РФ до довготривалого конфлікту, попри офіційні спекуляції про мир.
Тим часом, паралельно з “мирною риторикою”, тривають активні бойові дії на фронті, що викликає дедалі більше сумнівів у щирості заяв Кремля про можливість перемир’я.

