/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F701093258258e41d54c8efcc919f04a2.png)
Наземні дрони на оптоволокні: що відомо про нову розробку
Український кластер оборонних технологій Brave1 тестує нові наземні бойові безпілотники, керовані за допомогою волоконно-оптичного кабелю. Це робить їх стійкими до російських засобів радіоелектронної боротьби. Що відомо про нову розробку – на інфографіці «Слово і діло».
Більшість наземних безпілотників, які є на озброєнні ЗСУ, використовуються для транспортування обладнання, запасів, озброєння, а також поранених або вбитих. Крім того, їх можна використовувати для встановлення мін.
Нові наземні безпілотники на волоконно-оптичному управлінні (Unmanned Ground Vehicle, UGV) призначені для ударів по ворогу, доставки вибухівки або бойових місій із самопідривом. При цьому для логістичних місій одним маршрутом вони менш ефективні через ризик того, що кабель заплутається. Ці безпілотники також є малоефективними для розмінування без спеціального оснащення.
Основна перевага UGV – вони можуть виконувати бойові завдання за умов радіоелектронної протидії. Крім того, волоконно-оптичне з'єднання забезпечує стабільну передачу відео та команд навіть на великих відстанях.
Волоконно-оптичний кабель у безпілотниках може бути основним або альтернативним способом зв'язку (сам кабель міцний, зусилля на його розрив становлять близько 30-40 кг). Безпілотники, якщо враховувати досвід FPV-дронів із таким керуванням, зможуть долати відстань понад 20 кілометрів.
У лютому Сили безпілотних систем України представили універсальні оптоволоконні навігаційні модулі «Шовкопряд», призначені для інтеграції в повітряні, наземні та морські безпілотники. Наявність універсальних моделей зменшить вартість використання оптоволокна на наземних безпілотниках.
Залежно від місії UGV можуть бути оснащені шасі для складного рельєфу, бронею, теплоізоляційною камерою, кулеметом (калібр 7,62 мм) та іншим озброєнням, модулем зв'язку.

