Оборонна промисловість забезпечила третину зростання ВВП України у 2024 році — Сметанін
Оборонна промисловість забезпечила третину зростання ВВП України у 2024 році — Сметанін

Оборонна промисловість забезпечила третину зростання ВВП України у 2024 році — Сметанін

Українська оборонна промисловість забезпечила третину загального зростання ВВП країни у 2024 році. Про це заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін під час брифінгу «Українська зброя 2024».

За словами міністра, у 2024 році ВВП України зріс на 3,9 %, з яких 1,27 % забезпечив саме оборонно-промисловий комплекс.

Сметанін також зазначив, що виробництво озброєнь і військової техніки в Україні зросло в 7 разів порівняно з 2023 роком. Минулого року з $3 млрд до $20 млрд зросла спроможність української ОПК виробити озброєнь і військової техніки всередині країни. 

Оборонна промисловість забезпечила третину зростання ВВП України у 2024 році — Сметанін - Фото 1

Фактично у 2024 році вироблено озброєння та військової техніки на $9 млрд, як зазначив міністр, цей показник планують довести до $35 млрд.

Ключові цифри

  • На сьогодні в Україні налічується 718 виробників озброєнь і військової техніки,  більшість із яких — приватні компанії. Усього 13 % виробників мають державну форму власності.
  • За минулий рік 52 % всього озброєння та військової техніки, виробили саме приватні виробники, які на сьогодні мають більшу спроможність виробництва, ніж державно-промисловий комплекс.
  • В оборонці працює понад 300 000 людей, що залучені у виробництво, проєктування, модернізацію, ремонт, а також в озброєння та військову техніку.
  • Виробництво FPV-дронів — 2,2 млн одиниць у 2024 році, потенціал на поточний рік — до 10 млн; щодо deep strike виробництво зросло у 22 рази минулого року. Виробництво боєприпасів — 2,4 млн одиниць, зростання у 2,4 раза.
  • Виробництво засобів РЕБ зросло у 340 разів, наземних роботизованих комплексів — у 15 разів.
  • Розроблено 324 нові зразки озброєння, зокрема ракети-дрони «Паляниця», «Пекло», «Рута» та «Барс».
  • Україна розпочала локалізацію компонентів для безпілотників: у країні вже виробляються мотори, плати ініціації, а також налагоджене складання камер.

Нагадаємо, за даними опитування, проведеного Технологічними силами України (ТСУ), в якому взяла участь 31 компанія приватного сектору, наприкінці 2024 року 75 % приватних компаній ОПК заявили про відсутність переговорів із державними замовниками щодо контрактів на постачання озброєння у 2025 році. 

Источник материала
loader
loader