Великий вівторок 2025: що означає цей день і яких традицій дотримуються
Великий вівторок 2025: що означає цей день і яких традицій дотримуються

Великий вівторок 2025: що означає цей день і яких традицій дотримуються

У 2025 році Великий вівторок припадає на 15 квітня. Це другий день Страсного тижня – особливого періоду перед Великоднем, коли віряни згадують останні дні земного життя Ісуса Христа.

Кожен день цього тижня має своє духовне значення, а Великий вівторок присвячений темам мудрості, щирості віри та відповідальності. Докладніше про значення Великого вівторка, його традиції та заборони – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Великий вівторок 2025 – значення другого дня Страсного тижня

Великий вівторок – це день згадок про проповіді Ісуса Христа в єрусалимському храмі. Саме цього дня Спаситель виголосив низку притч, зокрема про десять дів, таланти та Страшний суд, звертаючи увагу на важливість духовної пильності, готовності до Божого приходу та відповідальності за свої вчинки.

Зараз дивляться

Також у вівторок Христос викривав лицемірство книжників і фарисеїв, закликаючи до внутрішнього очищення та правдивої віри. Тому цей день є нагадуванням про необхідність глибокого духовного аналізу власного життя.

Великий вівторок 2025 – традиції дня

У народі Великий вівторок вважали днем для важливих приготувань до Великодня. Традиційно господині прибирали в оселі, прали та прасували білизну, чистили подвір’я. Ці справи мали бути завершені до середи, оскільки з четверга вже починаються найважливіші богослужіння.

Також у цей день віряни намагалися відвідати храм, аби послухати Євангельські читання, що стосуються притч Ісуса, розмірковуючи над їхнім змістом. Окрему увагу парафіяни приділяють сповіді, аби з чистою душею зустріти Воскресіння Христове.

Що не можна робити у Великий вівторок

Великий вівторок, як і решта днів Страсного тижня, є часом зосередженості на духовному. Тому цього дня слід дотримуватися низки рекомендацій щодо того, чого не можна робити.

  • Не вітаються гучні розваги, святкування та застілля.
  • Не треба сваритися, лаятися чи з’ясовувати стосунки.
  • Не варто ігнорувати церковні богослужіння та молитви.
  • Не можна переїдати або порушувати піст.
  • Не слід починати нові справи, займатися важливими фінансовими операціями чи переїздами.
  • Також цього дня не заведено лінуватися.  Вважалося, що Великий вівторок варто провести в праці, але без зайвого марнославства, з думкою про Бога.

Тож цей час потрібно використати як  можливість осмислити власне життя, очистити душу та зміцнити віру. Дотримання традицій і повага до духовного компонента Великого вівторка допомагають зустріти Великдень із чистим серцем.

Источник материала
loader
loader