Курсантка видурила 860 тисяч гривень, вдаючи пораненого військового
Курсантка видурила 860 тисяч гривень, вдаючи пораненого військового

Курсантка видурила 860 тисяч гривень, вдаючи пораненого військового

Студентка правоохоронного закладу освіти створила вигаданий образ чоловіка на сайті знайомств, завоювала довіру дівчини та виманила майже мільйон гривень під приводом лікування після поранення. Подробиці — у матеріалі «Наше місто» з посиланням на сайт «Дніпро Оперативний».

Наразі вирок курсантці ще не винесено. Наступне слухання призначене на 17 квітня.

Як розкрутили на гроші через вигадане кохання

Студентка третього курсу Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання Національної академії внутрішніх справ, родом із селища Юр’ївського району, розробила схему шахрайства.

Вона зареєструвала на сайті знайомств фальшивий профіль, видаючи себе за чоловіка. Для цього використала фото реального чоловіка, які знайшла в соцмережах.

Коли дівчина-жертва відповіла, шахрайка почала надсилати від імені вигаданого хлопця романтичні повідомлення. Поступово вони перейшли до спілкування у месенджерах, а згодом — і до телефонних розмов.

Щоб пояснити свій жіночий голос, студентка розповіла вигадану історію про дитячу операцію на голосових зв’язках, й це допомогло уникнути підозр.

Неможливість зустрічі «пояснювалась» службою в армії

Згодом фіктивний залицяльник нібито пішов до армії та був відправлений у зону бойових дій, що слугувало ідеальним виправданням неможливості особистої зустрічі. Щоб підтримувати ілюзію стосунків, вигаданий військовий обіцяв надсилати подарунки через «племінницю», роль якої виконувала сама шахрайка.

Така схема успішно діяла протягом 2022-2023 років, дозволяючи зміцнювати довірчі стосунки між «закоханими».

«Поранення під Бахмутом» та гроші на порятунок

У розпал афери дівчина повідомила, що «військового» поранили під Бахмутом. Нібито він потребував термінового лікування й гроші потрібні були негайно.

Закохана жертва кинулася шукати кошти. Вона позичила у родичів і знайомих понад 859 тисяч гривень та перевела їх на рахунок шахрайки.

У січні 2024 року стало відомо, що працівники ДБР разом із Нацполіцією оголосили студентці підозру. За законом, її дії вважаються тяжким злочином, який може потягнути до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Що відбувається у суді зараз

Згідно з судовим реєстром, минулого року суд обрав для курсантки запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 454 тисяч 200 гривень. Адвокат обвинуваченої клопотав про зміну міри запобіжного заходу на домашній арешт або про зменшення суми застави.

Курсантка наразі заперечує використання записів її телефонних розмов як доказів, посилаючись на втручання в особисте спілкування. Прокуратура ж наполягає, що вона знала про запис із листування з потерпілою. Остаточне рішення про допустимість цих доказів суд прийме перед оголошенням вироку.

Також жертва подала позов про компенсацію матеріальних та моральних збитків, але точна сума вимог ще не відома.

Источник материала
loader
loader