Навіщо Трамп почав тарифну війну проти світу, хто переміг на Суспільному і чого чекати від нового керівника Держкіно
Середа, 16 квітня 2025 року
Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа»
Привіт. На зв’язку команда «Детектора медіа», яка продовжує працювати попри всі складнощі.
Хто керуватиме Суспільним найближчі чотири роки?
Вчора відбулося засідання наглядової ради АТ «НСТУ», під час якого вона заслухала програми розвитку мовника від чотирьох претендентів на посаду — Володимира Горковенка, Олександра Ткаченка, Миколи Фаєнгольда та Миколи Чернотицького. А потім таємно проголосувала та переобрала нинішнього голову правління АТ «НСТУ» Миколу Чернотицького ще на чотири роки. З чим ми всіх і вітаємо.
Трамп кліпнув першим
Президент США Дональд Трамп у своїй соціальній мережі Truth Social оголосив 2 квітня 2025 року «днем визволення в Америці». Тобто запровадив безпрецедентні тарифи на імпорт у США для переважної більшості країн світу.
Вже 9 квітня Трамп оголосив про запровадження 90-денної паузи на підвищення мит для понад 75 країн. А потім ще й скасував величезний відсоток для електроніки, гаджетів та комплектовань до них, імпортованих із Китаю.
Фондові ринки за цей тиждень встигли вслід за новинами зробити кілька кульбітів, падаючи та зростаючи сумарно за окремі дні на трильйони доларів. Олександр С’єдін розібрався в тарифній лихоманці Білого дому та пояснює, навіщо Трамп вводив мита, розпочинаючи торгову війну з усім світом, який у нього був план, і головне — хто переможе в цій грі: Трамп чи весь інший світ. І поки що рахунок 1:0 на користь світу.
Читайте цей лонгрид з елементами фантастики та детективу за посиланням.
А що там у Держкіно?
Нещодавно призначили нового керівника Держкіно (але теж тимчасового) — ним став Максим Александров. Людина, яка нічим особливо не прославилася. Заступник попередньої керівниці Держкіно, яка теж нічим особливо не прославилася. І подейкують, пише Лєна Чиченіна, що цей Максим Александров теж у Держкіно ненадовго. Про його призначення, деякі факти з біографії, а головне — прогнози щодо його перебування на посаді читайте в матеріалі «Антоніни».
Східний варіант
Видання «Східний варіант», яке з’явилося ще у 2008 році в Луганську як друкована газета, пережило багато драматичних подій. Окупацію Луганська в 2014 році, переслідування журналістів, припинення існування, релокацію, повномасштабне вторгнення, рятування журналістів з окупованого Маріуполя. Але попри все продовжує працювати. І зберігати зв’язок з окупованими територіями, а також поєднувати роботу медіа з громадською роботою. Команда створила гарячу лінію для переселенців, жителів прифронтових і тимчасово окупованих територій, що потребують допомоги. Також медіа є одним із засновників об’єднання «Вікно відновлення» — медіамережі, створеної для моніторингу і прозорого висвітлення всіх аспектів відбудови України. Ірина Семенюта поговорила про роботу та розвиток «Східного варіанта» з шефредакторкою видання Анастасією Руденко.
Одразу залишимо посилання на цикл матеріалів «Детектора медіа» про медіапереселенців, історії яких ми регулярно розповідаємо.
Історія підручника — 2
Пам’ятаєте історію про новий підручник «Історія України» для 11 класу, що викликав бурхливу реакцію в соцмережах? Усі ще були неприємно здивовані, як написаний розділ про війну і якою позитивною виходить влада в цьому. «Антоніна» про цей підручник опублікувала цілий лонгрид, але історія мала продовження. Цього разу скандал і срач перетворився на конструктивну дискусію, де автори підручника та історики з зовсім іншими поглядами зібралися поговорити — і навіть не посварилися. Було декілька неочікуваних поворотів (наприклад, що розділ про війну написаний за настановами від ГУР та Генштабу), але загалом розмова вийшла дуже цікавою. Можливо, тому, що її модерувала Лєна Чиченіна (у вільний від «Антоніни» час). Про свої враження від дискусії Лєна написала колонку, читайте її за посиланням.
Наразі це все.
Дякуємо, що дочитали цей лист до кінця.
Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі, вотсапі, вайбері, іксі (твітері) та на сайті «Детектор медіа». Весь зворотний зв’язок також пишіть сюди — нам на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям і задонатите нам та іншим якісним медіа, які зараз потребують підтримки.
До зустрічі. Переможемо!
Ваша команда «ДМ»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

