/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2F03d322f95aee245ac741ad4aed9ee42a.jpg)
США знизили суму вимог у «ресурсній угоді» з Україною, але наполягають на жорстких умовах, — Bloomberg
США зменшили суму вимог до України щодо ресурсної угоди, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.
Однак вони не відмовилися від інших «жорстких» параметрів угоди.
«Адміністрація президента Дональда Трампа переглянула свою оцінку допомоги, наданої США Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії, знизивши її з 300 мільярдів доларів до 100 мільярдів», - повідомляє агентство.
Проте, суть угоди залишилася незмінною - «США продовжують розглядати угоду як можливість повернути надану Україні допомогу за рахунок прибутків фонду, при цьому припустимий обсяг фонду у останньому проекті угоди не вказаний».
Крім того, «адміністрація Трампа продовжує уникати зобов’язань щодо майбутніх інвестицій у фонд — ключовому інтересу Києва — і відклала це питання на подальші обговорення».
«Замість цього Вашингтон наполягає на тому, щоб усі витрати США у воєнний час на Україну розглядалися як їхній внесок у фонд.
Українським перемовникам поки що не вдається переконати американську сторону відмовитися від цього підходу», - йдеться в статті.
За даними Bloomberg, однією з задач України до наступної онлайн-зустрічі, яка відбудеться цього тижня, є представлення деталей щодо конкретних проектів, які можуть бути реалізовані в рамках угоди.
Агентство нагадує, що проект угоди передбачає «численні поступки з боку Києва, включаючи долю США у потенційних доходах від українських інвестицій у такі прибуткові активи, як нафта, газ, рідкісноземельні метали та морські порти».
Міністр фінансів Скотт Бессент, відповідаючи в понеділок на питання про хід перемовин, повідомив, що на вихідних Україна представила зустрічну пропозицію, і перемовини все ще тривають.
«Ми дуже, дуже близькі до цього.
Підписання може відбутися вже на цьому тижні», - сказав Бессент.

