Плутанина з тарифами в США робить інтернет-рекламодавців не дієспроможними
Плутанина з тарифами в США робить інтернет-рекламодавців не дієспроможними

Плутанина з тарифами в США робить інтернет-рекламодавців не дієспроможними

Переконати людей витрачати гроші в часи непередбачуваних тарифів виявляється складним розрахунком для американської рекламної індустрії вартістю 380 мільярдів доларів .

Чи повинен роздрібний продавець зобов'язуватися показувати святкову телевізійну рекламу іграшок, виготовлених новими вразливими торговими партнерами ? Як компанії соціальних мереж пояснюють потенційне зникнення китайських компаній , які витратили мільярди доларів на просування своїх товарів? Як автовиробник пропонує транспортні засоби, які можуть коштувати споживачам тисячі доларів дорожче, ніж рік тому?

«Ви збираєтеся створити невизначеність щодо того, як вони виробляють речі, не кажучи вже про те, що станеться зі споживачами з точки зору їхньої схильності купувати?» — сказав Брайан Візер, керівник консалтингової фірми Madison and Wall. «Це призведе до того, що рекламодавці дійсно скоротять свої витрати на рекламу».

Цього місяця великі компанії залишилися в біді, оскільки адміністрація оголосила про нові тарифи, незабаром їх запровадила, через кілька днів змінила курс, а потім подвоїла курс на Китай . Тепер ці рекламодавці почуваються «паралізованими», — сказав Джей Паттісол, головний аналітик дослідницької фірми Forrester. Декілька компаній відмовилися розповісти про свої маркетингові стратегії на найближчі місяці або заявили, що перебувають у режимі «почекати і подивитися».

«Ми так само в темряві щодо цього, як я думаю, що всі інші», — сказав пан Паттісол. «Це така нестабільна ситуація, тому що прийняття рішень є досить нестабільним».

Готовність компаній інвестувати в маркетинг і просування часто розглядається як проміжний показник здоров’я світової економіки, свого роду індикатор того, чи може валовий внутрішній продукт зрости чи скоротитись. Кілька експертів з реклами вважають, що тарифи потенційно можуть викликати економічний ефект доміно, змусивши споживачів закрити свої гаманці, корпорації оптимізувати свої витрати, а маркетинг відійти на другий план.

«У світі, де рецесія вдарила по США, реклама постраждає сильніше — навіть за сценарію відносно м’якої та швидкої рецесії», — написали аналітики дослідницької фірми MoffettNathanson у записці для інвесторів.

Деякі компанії розповсюджують рекламу, яка закликає споживачів купувати до того, як тарифи почнуть підвищувати ціни. У Facebook автосалони в Каліфорнії, Мічигані, Юті та інших містах закликали покупців «зафіксувати ціни до встановлення тарифів, перш ніж ціни зростуть» і «перевірити наші ціни без тарифів». Бренд спідньої білизни, пов’язаний з Дітою фон Тіз, танцівницею бурлеску, розмістив рекламу: "Тарифи приходять. Шнуруй дешевше, поки ще можеш". Продавець товарів для дому в Міннеаполісі запропонував знижки на вінтажні китайські речі «на *святку* тиради тарифів».

Керівництво Omnicom Group , однієї з найбільших груп рекламних агентств у світі, заявило у вівторок під час звіту про прибутки компанії за перший квартал, що чекає, коли деякі з її великих клієнтів повідомлять, як вони планують продовжувати витрати на маркетинг, коли оголосить про власні прибутки протягом наступних кількох тижнів. Omnicom також знизив частину прогнозу доходів на рік.

«Ми планували склянку, яка могла б бути напівпорожньою», — сказав Джон Рен, виконавчий директор. «Але ми особисто прагнемо до того, у що справді віримо і віримо протягом тривалого часу, що ми оптимісти і що все закінчиться наполовину».

Неортодоксальна торговельна тактика президента Трампа затьмарила майбутнє галузі, яка все ще значною мірою спирається на планування. За кілька тижнів керівники галузі зберуться в Нью-Йорку на щорічні презентації, де такі медіа-гіганти, як Disney, NBC Universal і Netflix, демонструватимуть свої нові телевізійні та потокові пропозиції в надії укласти місячні рекламні контракти. Comic-Con International, головна подія маркетингу поп-культури, запланована на липень у Сан-Дієго.

Компанія Funko, яка займається колекціонуванням популярних розважальних брендів, таких як Pokémon, минулого року витратила 51,6 мільйона доларів на рекламу та маркетинг, включаючи гонорари за участь у таких заходах, як Comic-Con. Минулого місяця компанія заявила, що перебої на кордоні, пов’язані з тарифами, можуть затримати доставлення вантажівок і спричинити маркетингові паузи.

Компанія Funko, яка виробляє предмети колекціонування, пов’язані з розважальними брендами, заявила, що перебої на кордоні, пов’язані з тарифами, можуть затримати поставки та перервати маркетинг.Кредит...Пет О'Меллі для The New York Times

Компанія Simply Good Foods, яка виробляє закуски, заявила минулого тижня, що якщо тарифи будуть відкладені або скасовані, «наша маржа покращиться, але, ймовірно, ми реінвестуємо її назад у бізнес, ймовірно, у маркетинг».

Згідно з опитуванням, проведеним у лютому торговою групою Interactive Advertising Bureau, шістдесят відсотків американських менеджерів з реклами очікують, що тарифний тиск призведе до зменшення рекламних бюджетів цього року на 6–10 відсотків. Роздрібні продавці та продавці електронної комерції, швидше за все, скоротять витрати на рекламу, за ними йдуть компанії споживчої електроніки, медіа та розваг, а також автовиробники, причому основна частина скорочень, як очікується, відбудеться в середині року.

Дослідницька компанія WARC знизила свої очікування щодо зростання витрат на рекламу протягом наступних двох років на 19,8 мільярда доларів, пояснюючи це тим, що «ризик тривалої стагфляції — і прямої рецесії — зріс у ключових економіках, посилений новими торговельними тарифами».

Наразі пануватиме обережність, сказав Мартін Соррелл, засновник S4 Capital і колишній керівник WPP, однієї з найбільших у світі рекламних компаній.

«Загалом настрій буде досить похмурим», — сказав він.

Оскільки мита на товари іноземного виробництва зростають, деякі компанії рекламують добросовісність свого американського виробництва. На наступний день після оголошення тарифів компанія Ford Motor опублікувала відео , у якому стверджувалося, що компанія найняла найбільше погодинних авторобітників і зібрала найбільше автомобілів у країні. Ролик, який завершувався словами "З Америки. За Америку", рекламував пан Трамп на своїй платформі соціальних мереж Truth Social.

На наступний день після оголошення тарифів компанія Ford Motor опублікувала відео, в якому стверджувалося, що компанія найняла найбільше погодинних робітників і зібрала найбільше автомобілів у країні.Кредит...Нік Антайя для The New York Times

Компанія Stellantis, яка володіє Jeep і Dodge, також дебютувала в рекламі, в якій описувалося, що її автомобілі «створені» в Сполучених Штатах. Проте голландський автовиробник пізніше зіткнувся з обвинуваченнями рекламних сторожових псів у тому, що він швидко і невимушено грає з правилами Федеральної торгової комісії щодо продуктів, які стверджують, що мають американське походження. Stellantis замінив свою рекламу новими місцями, де говорилося, що транспортні засоби «зібрані» всередині країни.

Нестабільність торгівлі змусить компанії шукати гнучкості в рекламних угодах, дозволяючи їм перерозподіляти свої бюджети або призупиняти рекламні кампанії на деякий час, кажуть кілька аналітиків. Цифрова реклама, де повідомлення можна швидко налаштувати, а результати легше виміряти, також допоможе підтримувати витрати на належному рівні, кажуть вони.

Publicis, велика група французьких рекламних агентств, визнала у вівторок, що клієнти, які «опинилися в дуже складній ситуації» навколо тарифів та інфляції, можуть скоротити свої маркетингові бюджети.

Але після Covid і війни в Україні фірма та її клієнти звикли до непередбачуваності, сказав Артур Садун, виконавчий директор, під час розмови з аналітиками про прибутки за перший квартал.

«Наші клієнти, безумовно, обережні, але вони також дуже конкурентоспроможні та шукають можливості для зростання, незважаючи на невизначеність», — сказав він.

Источник материала
loader
loader