Штати голосували проти резолюції про співпрацю ООН і Ради Європи через згадку в документі агресії РФ
Штати голосували проти резолюції про співпрацю ООН і Ради Європи через згадку в документі агресії РФ

Штати голосували проти резолюції про співпрацю ООН і Ради Європи через згадку в документі агресії РФ

Сполучені Штати проголосували проти резолюції Генасамблеї ООН про співпрацю ООН із Радою Європи через те, що документі є положення про російську агресію проти України.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це заявив у своєму виступі на засіданні Генасамблеї в.о. представника США в Економічній та соціальній Раді ООН Джонатан Шраєр.

«У нинішній резолюції повторюються заяви щодо російсько-української війни, які, на думку Сполучених Штатів, не сприяють просуванню ідеї миру», - зазначив Шраєр.

За його словами, США впевнені, що «довгострокове врегулювання російсько-української війни має величезне значення як для членів Ради Європи, так і для Сполучених Штатів».

Шраєр також висловив сподівання, що Рада Європи та всі держави ООН «підтримають і активізують зусилля з досягнення всеосяжного і міцного миру між Росією і Україною».

Голосування за резолюцію відбулося в середу. «За» проголосувало 105 держав, «проти» - 9, утрималося - 33.

Висловилися проти Білорусь, Північна Корея, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Нігер, Росія, Судан та Сполучені Штати.

У резолюції, зокрема, вказується на «безпрецедентні виклики, що стоять сьогодні перед Європою через агресію Російської Федерації проти України, а до цього проти Грузії». Згадується припинення членства РФ у Раді Європи.

Документ наголошує на необхідності «оперативно відновити й підтримувати мир та безпеку на основі поваги суверенітету, територіальної цілісності і політичної незалежності будь-якої держави», забезпечувати дотримання прав людини і норм міжнародного гуманітарного права під час воєнних дій, відшкодувати збитки, завдані жертвам, і притягти до відповідальності винних.

Відзначається внесок Ради Європи в роботу групи зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Як повідомлялося, раніше Генеральна Асамблея ООН 93 голосамиухвалила українську резолюцію щодо третьої річниці російської війни «Просування всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні». Проти документа голосували США, Росія, Північна Корея - загалом 18 країн.

Теги по теме
Украина США ООН
Источник материала
loader
loader