Трамп зробив нафтовим компаніям Канади несподіваний «подарунок»
Трамп зробив нафтовим компаніям Канади несподіваний «подарунок»

Трамп зробив нафтовим компаніям Канади несподіваний «подарунок»

Канадські нафтові компанії отримують несподіваний «подарунок» у вигляді прибутку від експорту сировини до США. Адже погрожуючи митом, Дональд Трамп обмежив формально поки що тільки імпорт нафти з Венесуели, що відразу ж підняло ціну на канадську сировину. Про це інформує «Главком» із посиланням на Reuters.

«Канадські виробники нафти, які продають нафту американським нафтопереробним заводам, отримують значний несподіваний прибуток, і їм є за що дякувати одній людині: президенту Дональду Трампу», – пише Reuters.

За даними управління інформації Міненерго США (EIA), в останній тиждень березня постачання з Канади до США зросли до рекордного рівня в 4,42 млн барелів на добу, а в першу сімденку квітня залишилися на високому рівні в 3,94 млн барелів на добу.

Однак справа навіть не в обсягах канадської нафти, яка надходить до США. Мита на сировину Дональд Трамп так і не запровадив. Але водночас скоротилася знижка на канадську нафту до американських сортів, повідомляє як Reuters, так і The Financial Times.

За їхніми даними, знижка на канадську Western Canada Select (WCS) впала нижче за $10 за барель – найнижчий показник за останні майже п'ять років. Для канадських компаній це чудова новина, оскільки 90% їхньої нафти йде в США.

Ціна WCS частково відображає впевненість трейдерів у тому, що канадський експорт нафти, як і раніше, звільнений від мит ​​США, сказав засновник Commodity Context Рорі Джонстон.

Водночас таку ситуацію підіграв і сам Дональд Трамп, який відкликав ліцензію Chevron на імпорт нафти з Венесуели. Поки що це ніяк не вплинуло на постачання з цієї латиноамериканської країни. EIA вказує, що першого тижня квітня з Венесуели доставляли 285 тис. барелів на добу. Проте психологічний ефект уже стався, оскільки у Канаді та Венесуелі видобувають важку нафту, яка необхідна американським НПЗ і може взаємозамінюватися.

«Як виявилося, канадська нафта є гарною заміною венесуельському сорту, а це означає, що в даний час вона має великий попит з боку нафтопереробних заводів на узбережжі Мексиканської затоки США», – повідомляє Reuters.

В агентстві вважають, що канадські видобувачі можуть недовго насолоджуватися несподіваними прибутками, оскільки ОПЕК+ планує вивести на ринок більше, зокрема, важкої нафти.

«Але в найближчі кілька місяців, ймовірно, відбудеться ще більша волатильність на енергетичному ринку, викликана торговельною політикою США, що постійно розвивається. А враховуючи географічне положення та становище канадських виробників нафти на ринку, вони можуть продовжувати отримувати вигоду з цієї плутанини, навіть якщо це не те, що має на увазі програма «Америка насамперед», – помітили в Reuters.

До слова, Саудівська Аравія може отримати нафтову  вигоду з низьких тарифів, які Трамп встановив для країн.  Саудівська Аравія прагне скористатися низькими тарифами, які Дональд Трамп встановив для країн Перської затоки, ставши регіональним виробничим центром, вважають експерти. 

 

Источник материала
loader
loader