Влада США може заборонити китайський чатбот DeepSeek для американців, — NYT
Американські посадовці посилюють контроль над китайським стартапом у сфері штучного інтелекту DeepSeek. Там побоюються, що Пекін випередить США у галузі.
Про це повідомляє The New York Times.
Цього тижня адміністрація президента Дональда Трампа обмежила продаж чипів ШІ до Китаю компанією Nvidia. Розглядають санкції, які заборонять DeepSeek купувати технології США. Обговорюють і можливість обмеження доступу американців до сервісів DeepSeek, кажуть джерела.
Також Конгрес тисне на Nvidia. Спецкомітет Палати представників США з питань Комуністичної партії Китаю, що займається питаннями нацбезпеки, 16 квітня розпочав розслідування щодо продажу компанією чипів по Азії. Мета — з’ясувати, чи свідомо Nvidia передала DeepSeek ключові технології для розробки ШІ, порушивши норми.
NYT пише, що Вашингтон вживає цих заходів, адже боїться, що Пекін випередить США у сфері ШІ. Очікується, що це матиме серйозні наслідки для національної безпеки країни та геополітики. Якщо КНР стане лідером у галузі, за допомогою технологій вона створюватиме зброю нового покоління — автономні ракети й дрони.
Азійська країна може переконати інші держави використовувати свою технологію, що зменшить американський вплив. А стратегія Сполучених Штатів полягала в тому, щоб, маючи перевагу у виробництві чипів, заохочувати союзників до альянсу, розповіли фахівці.
Речник Nvidia Джон Ріццо запевняє, що компанія чітко дотримується вказівок американського уряду щодо того, які продукти й кому можна продавати.
«Nvidia захищає нацбезпеку США, створюючи робочі місця, інфраструктуру, розвиваючи технологічне лідерство та зменшуючи торговий дефіцит», — сказав він.
Нагадаємо, раніше Міністерство промисловості Південної Кореї тимчасово заборонило доступ співробітників до китайського стартапу зі штучного інтелекту DeepSeek з міркувань безпеки.
Також почали блокувати китайський ШІ-асистент DeepSeek працівникам Пентагону та Палати представників Конгресу США. Їх попередили, що DeepSeek зберігає дані користувачів на китайських серверах і підпорядковується законодавству Китаю, а зловмисники вже використовують його для поширення шкідливих програм та зараження пристроїв.
З тих же причин заборонили використовувати DeepSeek на державних системах і пристроях у Тайвані, Нідерландах та Австралії. Повністю обмежили доступ до застосунку в Італії.
Фото: Shutterstock
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

