/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6e7474512d3642d78a38431608e4515a.jpg)
Дипломат: Головний адресат заяви Рубіо про можливість виходу США з мирного процесу - це Європа
Таку думку висловив дипломат, Надзвичайний та Повноважний Посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський у коментарі Укрінформу.
«Головний адресат заяви Рубіо - це Європа, звичайно», - сказав дипломат.
Він зазначив, що найбільше зацікавлені в мирі Україна і європейці, а США ставляться до цього «більш-менш з інтересом, та й то в тому сенсі, чи можуть вони, користуючись слабкістю України і переляком Європи, посилити свої позиції».
«Отже, вони роблять таке застереження, що ми можемо все покинути, якщо вам так не подобається наш підхід», - зауважив Веселовський.
За його словами, Рубіо заговорив про це зараз не тому, що Україна «стала особливо незговірливою», та і Європа не відмовляється далі взаємодіяти із Сполученими Штатами, а через те, що в США «сталося щось таке, що їм стало важко».
«Китай не став на коліна і чітко оголосив, що буде триматися… Окрім того, не виключена змова Китаю з країнами Глобального Півдня щодо протидії США. В цій ситуації Європа конче потрібна Сполученим Штатам, щоб Китай не розхитав Європу і щоб під приводом «образи на США» не переманив її на свій бік», - вважає колишній посол.
У цьому контексті він зауважив, що деякі європейські країни тепер «сидять на паркані» і готові «стрибнути туди й туди».
«Тож у цій ситуації американцям треба «підбадьорити» європейські зусилля і європейську дружбу із Сполученими Штатами. Але, оскільки європейці кажуть, що ми обов’язково стоятимемо за Україну, то американцям доводиться включати сюди й Україну, хочеться їм цього чи ні», - зазначив дипломат.
На його думку, це, по-перше, є ознакою того, що в Сполучених Штатів «не все так добре у широкому світі» і що, зокрема, вони бояться Китаю. А по-друге – що американці зрозуміли нерозривність Європи та України і необхідність міцного європейсько-українського альянсу для протидії Російській Федерації
«Рубіо каже, що «ми вийдемо з мирних зусиль», щоб європейці більше схилялися до аргументів Сполучених Штатів, бо «якщо ми вийдемо, то вам буде погано», тобто готуйтеся до тих чи інших наших вимог. Але сам той факт, що американці хочуть умовити європейців бути більш зговірливими, свідчить про те, що вони готові до діалогу. Тобто ми (США - ред.) будемо продовжувати це робити (брати участь у мирному процесі - ред.) , але в нас є свої умови», - припустив Веселовський.
Підсумовуючи, він акцентував, що для України нині найголовніше, щоб американці таки брали участь у спробах створити «Коаліцію охочих», завести в Україну війська і таким чином забезпечити більш сильну проукраїнську позицію.
Як повідомляв Укрінформ, державний секретар США Марко Рубіо заявив, що найближчими днями необхідно визначити, чи «можливий мир» в Україні, підкресливши, що в протилежному випадку Сполучені Штати мають інші пріоритети.
За повідомленнями французьких медіа, Рубіо також вважає, що Лондон, Париж і Берлін можуть допомогти просунути справи вперед і наблизити нас до вирішення «українського питання».

