/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1757024133d3e1699dd07cff15e43d9d.jpg)
Литва модернізує Сувальський коридор на випадок нападу РФ
Про це заявив заступник міністра оборони Литви Томас Годляускас в інтерв'ю Politico, передає Укрінформ.
«Ці дороги є критично важливими для нас з погляду безпеки і оборони. Вони завжди були частиною нашого цивільно-військового планування як ключові наземні маршрути для підтримки союзників під час кризи», – наголосив Годляускас.
Сувальський коридор – ділянка кордону Литвита Польщі 100 кілометрів завширшки, яка на заході межує з Калінінградською областю Росії, а на сході – з Білоруссю. Він вважається одним з найбільш уразливих місць на території країн-членів НАТО, оскільки слугує життєво важливим сухопутним коридором, що з'єднує країни Балтії з рештою країн Альянсу.
Наразі у Литві є дві основні дороги, що проходять через Сувальський коридор: одна — від Каунаса до Варшави, яка є частиною військового коридору Via Baltica, а інша — звичайний маршрут між Вільнюсом і польським містом Августів.
У координації з Польщею Литва зараз працює над розширенням своєї мережі військової інфраструктури за межі Via Baltica, яка є основним маршрутом для підкріплень союзників, модернізуючи дорогу Вільнюс-Августів до стандартів подвійного використання - як для цивільних, так і для військових потреб.
Заступник міністра оборони Литви зазначив, що також ведуться переговори з Польщею про зміцнення оборонних укріплень у Сувальському коридорі уздовж кордонів з Калінінградською областю Росії та Білоруссю.
Він додав, що заходи безпеки виходять за межі фізичної інфраструктури. «Ми обговорюємо, як протидіяти підробці і глушінню GPS з боку Росії, які вже впливають на нашу цивільну авіацію і навігаційні системи», - сказав Годляускас.
Проєкт у повному обсязі включає реконструкцію доріг протяжністю 113 кілометрів і ремонт восьми мостів. Заступник міністра транспорту Литви Родерікас Жіобакас нещодавно сказав виданню, що завершення робіт очікується до 2028 року.
Литва також сподівається отримати фінансування проєкту від ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, у четвер сейм Литви продовжив національні санкції проти громадян Росії та Білорусі ще на рік.
Фото: LRT

