Окупанти системно руйнують екосистему Криму - Представництво Президента в АРК
Окупанти системно руйнують екосистему Криму - Представництво Президента в АРК

Окупанти системно руйнують екосистему Криму - Представництво Президента в АРК

Після окупації росіянами Криму систематично ними руйнується екосистема півострова.

Про це поінформувало Представництво Президента України в АРК у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Російська окупаційна адміністрація завдавала шкоди довкіллю Криму ще до повномасштабного вторгнення, зокрема через військові навчання на природоохоронних територіях, будівництво "Кримського мосту" та траси "Таврида", а також недбале поводження з підприємствами хімічної промисловості, що призвело до змін унікальної екологічної обстановки та природних ландшафтів. Після окупації систематично руйнується екосистема півострова: мілітаризація спричиняє забруднення ґрунтів і вод, незаконний видобуток піску руйнує узбережжя, вирубка лісів погіршує екологічну ситуацію, а міжнародні екологічні місії блокуються», - йдеться в дописі.

Зазначається, зокрема, що складність ситуації з витоком мазуту внаслідок аварії нафтових танкерів серії "Волгонефть" полягає не стільки в обсязі виливу, скільки в унікальних фізико-хімічних властивостях вантажу — мазуту марки М-100.

«Ключовою особливістю М-100, яка кардинально відрізняє цю аварію від типових розливів нафти, є його схильність до застигання при відносно низькій температурі +25°C. В умовах зимової Керченської протоки, де температура води значно нижча, мазут швидко втрачає плинність, перетворюючись на в'язку, майже тверду масу — він сідає на дно або залишається у товщі води у вигляді згустків та фрагментів», - зазначили у відомстві.

Витік мазуту в грудні 2024 року — це лише один із численних епізодів екологічної ситуації. Серед інших проблем, зауважують у Представництві, ­- незаконна забудова прибережної зони та природних заповідників, виснаження водних ресурсів, знищення лісів та степів, перетворення півострова на військову базу.

«Наприклад, внаслідок бойових дій у морі, дно Чорного моря заповнене технікою, паливом і озброєнням, великі ділянки заміновані, що ускладнює екологічне відновлення. Знищуються споруди для утилізації стічних вод, а будівництво фортифікацій руйнує прибережні зони», - наголосили у відомстві.

Додається також, що окупація знищує природоохоронний статус багатьох видів флори і фауни, адже російська законодавча база не захищає унікальні кримські види. Окупанти заліснюють степи, розорюють їх для сільського господарства, що руйнує унікальну екосистему. Будівництво ж військової інфраструктури та навчання призводять до забруднення, пожеж і загибелі морських організмів. Нещодавнє перетворення заповідника "Опук" на полігон загрожує унікальній природній території, створеній Україною.

Окрім того, проблема сміттєзвалищ у Криму загострюється, а будівництво сміттєспалювальних заводів збільшує ризик забруднення повітря.

«Разом з Міністерством захисту довкілля та природніх ресурсів України закликаємо міжнародну спільноту засудити безвідповідальну політику Росії, яка загрожує екологічній безпеці Чорного моря та прилеглих регіонів, вимагати усунути наслідки, спричинені аварією та відшкодування збитків, а також посилити міжнародний контроль за дотриманням стандартів безпеки судноплавства з метою запобігання подібним катастрофам у майбутньому», - зазначаєтсья у дописі.

Як повідомлялося, у тимчасово окупованому Криму Росгвардія посилює патрулювання.

Теги по теме
Россия Экология Оккупация Крыма
Источник материала
loader
loader