У Мангушській громаді розповіли, як допоможуть звільненим з полону землякам - матері і сину
У Мангушській громаді розповіли, як допоможуть звільненим з полону землякам - матері і сину

У Мангушській громаді розповіли, як допоможуть звільненим з полону землякам - матері і сину

У військовій адміністрації Мангушської громади запевнили, що обов’язково допоможуть своїм землякам - звільненим 19 квітня з трирічного російського полону матері і сину – Маргариті та Руслану Виноград, які потрапили у полон на «Азовсталі».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила начальниця відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Мангушської військової адміністрації, координатор ветеранської політики Оксана Іщенко.

«Звільнені Маргарита і її син Руслан - жителі селища Ялта Маріупольського району Мангушської громади Донецької області. Ми вже зв’язувалися. Вони ж не знали, що громада працює, я їм трошки пояснила, що у липні 2022 року громада релокувалася до Києва. Та запевнила, що вони можуть розраховувати на нашу допомогу. Ми чекаємо закінчення їхньої реабілітації», - сказала Іщенко.

Вона зазначила, що громада і вона особисто піклуються про військовополонених, які повернулися з полону, займаються їхнім супроводом, якщо це потрібно. Надають всебічну допомогу – фінансову, інформаційну, в отримані та відновленні документів, у рішенні житлових потреб тощо.

«Для тих, хто пережив тортури, дуже важко зорієнтуватися зараз у різних питаннях… Ми обов’язково відвідаємо їх, керівник нашої громади завжди особисто їздить до визволених полонених у госпіталь. Це десь через три-чотири тижні, коли полонені трошки оговтуються. Тоді оцінимо, що треба для них зробити. І, звісно, їм буде надана матеріальна допомога, будуть одноразові виплати від нашої громади. Буде допомога у відновленні документів, всім допоможемо, що в наших силах», - пояснила керівниця управління.

Вона додала, що серед полонених – багато мешканців Мангушської громади, бо селище неподалік Маріуполя, і багато людей їздили на роботу до міста.

«При будь-якому обміні військовополонених там, де є захисники Маріуполя, серед них хтось обов’язково буде з нашої громади. Майже при кожному обміні таке буває. На сьогодні 45 визволених з полону за роки обміну – це люди з нашої громади. Цього обміну, 19 квітня, було двоє – мати Маргарита та її син Руслан. Коли вони вийшли з «Азовсталі», їх розділили з самого початку, і вони зустрілися тільки в автобусі, який рушив в Україну», - зазначила посадовиця.

Вона також розповіла, що, як правило, звільненим бранцям жити нема де, бо громада перебуває в окупації. Тому, коли вони виходять з лікарні, закінчують реабілітацію, то шукають собі житло.

«Якщо визволена особа з інвалідністю і вийшла з «Азовсталі», то Фонд «Серце Азовсталі» надає житло, квартиру. Інші військовополонені, як показує практика, в основному, купляють житло, тому що в них є на те фінансові ресурси і можливості після виходу з полону, бо держава нараховувала їм заробітні плати і виплати», - додала Іщенко. І ще раз запевнила, що громада нікого не забуде і обов’язково допоможе із вирішенням всіх питань та проблем визволених з полону.

Як повідомлялося, Служба безпеки України оприлюднила ексклюзивні фото та відео звільнення з полону 277 українців, яке відбулося у суботу, 19 квітня.

Серед звільнених з полону українців - мама і син Руслан і Маргарита Виноград, які потрапили разом у полон на «Азовсталі». Вони не бачилися три роки. Руслан думав, що маму давно вже обміняли, писав їй листи, але вони випадково зустрілися в автобусі на обміні.

Теги по теме
война Мариуполь
Источник материала
loader
loader