/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F4056984e8bf91ea766ec2d2ba1707502.jpg)
Експерт з бойової авіації пояснив, які літаки та ракети дозволять Україні захистити небо
Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик та експерт у галузі бойової авіації з Австрії Том Купер, зазначивши, що повітряний простір над лінією боєзіткнення на фронті і з боку України, і з боку Росії контролюється системами ППО. І змінити цю ситуацію неможливо.
Яке потрібне озброєння
Купер наголосив, що росіяни контролюють повітряний простір щонайменше на 100 кілометрів за українськими фронтовими лініями. Тому що вони мають перехоплювачі МіГ-31 та Су-35 з далекобійними ракетами класу "повітря – повітря" Р-37, що здатні уражати цілі на відстані щонайменше 200 кілометрів.
Водночас кількість винищувачів F-16 та Mirage, що має Україна, замала для того, щоб змінити ситуацію в повітрі.
Крім того, їм не вистачає озброєння, дальністю близько 200 кілометрів, яке може протистояти Міг-31 та Су-35, які високо та швидко літають,
– підкреслив військовий аналітик.
Це означає, на думку експерта у галузі бойової авіації, що російські перехоплювачі можуть літати, перебуваючи у полі зору українських радарів, і українці нічого суттєвого не можуть вчинити проти них і відповісти на запуск російських ракет Р-37.
Для того, щоб протистояти ворожій авіації і панувати в повітрі, Україні потрібні перехоплювачі з подібними можливостями. Йдеться про європейські ракети класу "повітря – повітря" Meteor та про нову американську ракету, яка може запускатися з літака і має дальність понад 300 кілометрів.
Так само в України немає літаків, що могли б нести таке озброєння, адже ці ракети дуже важкі і великі, і, зокрема, Meteor не була сумісна з F-16 чи Mirage,
– сказав Том Купер.
Тому, він припустив, що Україні доведеться почекати, поки Швеція поставить їй, зокрема, літаки Saab JAS 39 Gripen та бомбардувальники з ракетами Meteor.
Нагадаємо, що керівник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вважає, що отримані Україною десятки винищувачів F-16 не можуть вступати у двобій з російськими Су-35.
За його словами, сьогоднішні умови не дозволяють українським винищувачам збивати російські літаки, адже щоб протидіяти доволі новому літаку Су-35 потрібен комплексний підхід. А саме поєднання наземних систем ППО, засобів радіоелектронної боротьби, а також повітряного радара, який обіцяла надати Україні одна з держав.
Крім того, на думку Ігната, українські літаки необхідно оснастити сучасними бортовими радарами та далекобійними ракетами класу "повітря – повітря".

