/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F84de83316b8d4ae59dbba95810a29e74.jpg)
Україна не змогла домовитися про ректруктуризацію держборгу
Відстрочки виплат не буде
Тепер уряд розглядає всі можливі варіанти вирішення ситуації, передає 24 Канал з посиланням на Financial Times.
Тим часом до кінця травня Україна повинна сплатити близько 600 мільйонів доларів за зобов'язаннями. Якщо нової угоди не буде укладено до цього часу, країна може зіткнутися з ризиком дефолту.
Йдеться, зокрема, про виплати за так званими варрантами – цінними паперами, які були випущені у 2015 році під час попередньої реструктуризації боргу.
У Міністерстві фінансів України вважають, що умови виплат за варрантами більше не відповідають реаліям, у яких опинилася країна через війну.
Ці варанти створювалися для світу, якого більше не існує. Скромне зростання економіки у 2023 році – це не ознака процвітання, а крихке відновлення після майже 30-відсоткового падіння, спричиненого повномасштабним вторгненням Росії,
– наголосили у Міністерстві.
Виплати за ВВП-варрантами в Україні
ВВП-варанти (GDP warrants) — це фінансові інструменти, які Україна випустила у 2015 році під час реструктуризації боргу. Вони передбачають виплати інвесторам, якщо економіка країни зростає швидше за певні порогові значення. У випадку України – якщо річне зростання ВВП перевищує 3%. У 2023 році економіка України дійсно зросла більш ніж на 3%, тож виплати стали обов’язковими.

