Україна отримає дрони від новозеландської Syos на понад €35 млн. Серед розробок — «важкі» безпілотні гелікоптери
Новозеландська компанія Syos Aerospace уклала угоду на 67 млн новозеландських доларів (понад €35 млн) на постачання безпілотних військових апаратів для використання в Україні. Про це повідомляє новозеландське видання The Post.
Основна продукція Syos — це «важкі» безпілотні гелікоптери для використання у віддалених регіонах. Флагманська модель SA200 має вантажопідйомність 200 кг і може перебувати в повітрі до двох годин.
Як зазначає компанія, пристрій розроблений для роботи в умовах бойових дій і оснащений засобами протидії перешкодам, шифруванням даних і багаторівневими системами безпеки.
Також компанія, заснована у 2021 році, виробляє:
- дрон вертикального зльоту й посадки (VTOL), призначений для збору розвідувальної інформації (ISR). Оснащений 4-тактним бензиновим двигуном, що забезпечує тривалий час у повітрі при мінімальних витратах.
- автономний наземний транспортний засіб із приводом (6×6) і можливістю встановлення гусеничних систем. Призначений для перевезення важких вантажів на великі відстані з високою швидкістю й витривалістю.
- безпілотний морський катер з вантажопідйомністю 300 кг і дальністю ходу до 650 морських миль. Може застосовуватись для розвідки, електронної боротьби, ретрансляції сигналу та транспортування вантажів.
Раніше цього місяця засновник Syos Самуель Вай, коментуючи плани Нової Зеландії щодо збільшення оборонного бюджету, зазначив, що армія не повинна купувати дрони, які не були перевірені в умовах війни в Україні.
Деталі про угоду
Про угоду повідомив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, який зазначив, що Британія і Нова Зеландія збільшують свої оборонні витрати.
Під час зустрічі з британським колегою в Даунінг-стріт, прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон обговорив поглиблення оборонного партнерства між країнами.
У заяві британського уряду йдеться, що на додаток до підтримки з навчання українських військовослужбовців, військові планувальники Сил оборони Нової Зеландії роблять внесок у розробку новітніх ідей і планів післявоєнної підтримки України в рамках Coalition of the Willing (Коаліції охочих).
З огляду на зростання геополітичних ризиків після обрання президентом США Дональда Трампа, Велика Британія та Нова Зеландія збільшили оборонні витрати до 2,5% та 2% ВВП відповідно. Очікується, що розширення оборонних витрат призведе до триразового збільшення виторгу Syos наступного року.
