/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F14d39ef69c5b8bcadbc25382dba21892.jpg)
В Україні лише дві громади затвердили плани просторового розвитку - Шуляк
Про це під час інвестиційної конференції «Будівництво та інфраструктура: ключові галузі зростання економіки» повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, передає кореспондент Укрінформу.
Народна депутатка нагадала, що більшість громад живуть за застарілими генеральними планами, деякі з яких затверджувалися ще в 70-80-ті роки минулого століття.
«У 2020-21 роках Верховна Рада спробувала виправити ситуацію: місцеву владу зобов’язали з 1 січня 2025 року застосовувати новий підхід - поєднання землевпорядної та містобудівної документації. Це називається «комплексним планом просторового розвитку території». Але станом на сьогодні затверджено лише два просторових плани на всю країну. Один у Хмельницькій області, інший - на Харківщині», - розповіла Шуляк.
Загалом же керівництво громад, за її оцінками, виявилося не готовим до змін. Тому кілька тижнів тому парламент відтермінував обов'язкове застосування відповідного закону на 2028 рік.
«Проте, доки не матимемо сучасної планувальної містобудівної документації, ми не зможемо говорити про те, що в країні вдасться побороти корупцію й запровадити прозорі якісні правила в містобудуванні. Доки ми не розробимо нові сучасні генеральні плани, інвестори, забудовники змушені будуть замовляти якісь «клаптикові», не узгоджені між собою плани території, без участі місцевої влади, а отже, без врахування реальних потреб громад», - застерегла голова профільного парламентського комітету.
Шуляк переконана: влада на місцях повинна взяти на себе відповідні зобов’язання і якнайшвидше, незважаючи на продовження російської агресії, розробити й затвердити всю необхідну містобудівну документацію, аби інвесторам були зрозумілі «правила гри». Це, поміж іншого, полегшить та пришвидшить прихід інвестицій в українську повоєнну відбудову.
Як повідомлялося, ухваленим улітку 2020 року Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», поміж іншого, передбачалося розроблення до 1 січня 2025 року комплексних планів просторового розвитку територій ОТГ. Але через те, що більшість громад не впоралися із цим завданням, торік у грудні в парламенті зареєстрували депутатський законопроєкт №12283 про відтермінування виконання цього завдання до 1 січня 2028 року. Поміж аргументів - продовження збройної агресії РФ, великий обсяг робіт з підготовки комплексних планів та відсутність у громад необхідних для цього коштів.

