/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb051a420d699823fd08ce542096d6b39.jpg)
Конвеєр зі скидання КАБів пригальмував: що зупиняє російську авіацію
Такою інформацією з 24 Каналом поділився експерт з авіації Валерій Романенко. Зазначимо, Росія посилила авіаудари по Куп'янську. У ніч на 19 квітня ворог масовано атакував КАБами місто.
Як відбувається скидання авіабомб
Росіяни зараз масово виробляють авіабомби, і в цьому їм активно допомагає Китай, постачаючи цілі виробничі лінії. Наприклад, коли показували візит Сєргєя Шойгу на підприємство в Нижньогородській області, там були як японські (хоча вже застарілі), так і нові китайські верстати. На цих станках демонстрували сам процес виробництва.
Окрім того, у Підмосков'ї виготовляються блоки УМПК – універсальні модулі планування і корекції. Завдяки цим блокам звичайні авіабомби перетворюються на крилаті. Йдеться про так звані планувальні бомби з крилами – їх ще називають "керовані", хоча правильніше буде – "планувальні крилаті авіабомби".
Експерт з авіації розповів, що такі бомби можна скидати з відстані 50 – 70 кілометрів від лінії фронту – поза зоною дії українських систем ППО. Така тактика активно застосовується Росією в бойових діях.
Однак із появою в Україні винищувачів F-16 російські літаки змушені скидати менше бомб,
– підкреслив Валерій Романенко.
Раніше застосовувалась схема конвеєра: бомбардувальник підлітав, скидав бомби, повертався, завантажував нові й знову в політ. Тепер же кожен виліт доводиться ретельно планувати, прикривати бомбардувальники винищувачами.
Такі операції вимагають більше часу і ресурсів, тому загальна кількість авіаударів, у порівнянні з минулим роком, зменшилася.
