В Омані стартував новий раунд перемовин між США та Іраном щодо ядерної програми Тегерану
В Омані стартував новий раунд перемовин між США та Іраном щодо ядерної програми Тегерану

В Омані стартував новий раунд перемовин між США та Іраном щодо ядерної програми Тегерану

У суботу, 26 квітня, у столиці Оману Маскаті розпочався черговий раунд непрямих переговорів між представниками Сполучених Штатів та Ірану з метою укладення угоди про обмеження ядерної програми Тегерана

Зміст

Про це пише Reuters.

Спочатку в суботу відбулася зустріч експертів, а потім в Маскаті за посередництва оманських посередників почалися непрямі переговори між міністром закордонних справ Ірану Аббасом Аракчі і посланником Трампа на Близькому Сході Стівом Віткоффом.

Представники обох сторін працюють над розробкою рамкових положень для можливої ядерної угоди. Один з іранських чиновників, поінформований про перебіг переговорів, описав дискусії на експертному рівні як "важкі, складні і серйозні", не уточнюючи деталей.

"Іран залишається непохитним у своїй принциповій позиції щодо необхідності припинення несправедливих санкцій і готовий зміцнювати довіру до мирного характеру своєї ядерної програми", - заявив речник міністерства закордонних справ Ірану Есмаїл Багаї.

Що відомо про перемовини між США та Іраном

Американська та іранська делегації  12 квітня провелиперші перемовини щодо ядерної програми Тегерана у столиці Оману Мускаті. Сторони назвали їх продуктивними та домовились зустрітись знову.

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі навіть їздив до Москви напередодні другого раунду переговорів зі США щодо ядерної програми Тегерана.

Водночас Трамп, який, ймовірно, хотів швидкого укладання угоди, заявив, що вважає, що Іран навмисно відкладає ядерну угоду з Вашингтоном. 

Він наголосив, що хотів би добитися відмови Ірану від ядерних амбіцій шляхом мирних переговорів, однак не виключив можливості ударів по ядерних об’єктах.

Натомість Аракчі заявив, що Тегеран готовий до другого раунду переговорів з адміністрацією Трампа й подальшого укладання угоди щодо ядерної програми, якщо Вашингтон не буде висувати нереалістичних вимог.

19 квітня в Римі відбувся другий раунд непрямих перемовин. Аракчі заявив, що за його підсумками Іран і США домовилися доручити експертам розпочати розробку проєкту потенційної ядерної угоди.

Російський диктатор Володимир Путін 22 квітня в Москві зустрівсяз лідером Оману султаном Хайтемом бен Таріком аль Саїдом, щоб обговорити ядерні переговори між США та Іраном, в яких Оман виступає посередником.

Теги по теме
США Новости Новости политики Иран
Источник материала
loader
loader