Під час розмови з Гегсетом Трамп назвав «дитячим» його надсилання секретних даних у чат із дружиною — NBC News
Під час розмови з Гегсетом Трамп назвав «дитячим» його надсилання секретних даних у чат із дружиною — NBC News

Під час розмови з Гегсетом Трамп назвав «дитячим» його надсилання секретних даних у чат із дружиною — NBC News

Президент США Дональд Трамп у приватній розмові з міністром оборони США Пітом Гегсетом висловив несхвалення того, що той надсилав секретну інформацію про військові операції в незахищений чат Signal, де була його дружина та брат.

Про це пише NBC News із посиланням на двох неназваних американських посадовців.

За їхніми словами, ця телефонна розмова завершилася тим, що Трамп закликав Гегсета продовжувати боротися.

Через це глава Пентагону тепер прагне, щоб на тлі скандалів президент бачив у ньому «борця». Тому він почав більше зосереджуватися на публічних та телевізійних виступах, зокрема на каналі Fox News, де він раніше працював. Усе це, щоб мати можливість звертатися безпосередньо до президента.

Крім того, співрозмовники видання розповіли, що Гегсет усе частіше заявляє, що не може дозволити, аби його звільнили. Тим часом його поведінка стає «нестабільною»: люди, які працюють із ним, кажуть, що той «важкий і колючий» у взаємодії, а також лає персонал і кричить на нього.

Раніше Wall Street Journal також писав, що Гегсет остерігається можливості звільнення після низки скандалів, пов’язаних із витоками чутливої інформації з Пентагону. На тлі цього він навіть погрожує іншим посадовцям оборони проходженням поліграфа — щоб визначити, хто злив журналістам інформацію про секретний брифінг щодо Китаю, на якому буде присутнім Ілон Маск.

Скандали з витоками в Пентагоні

Наприкінці березня видання Atlantic повідомило, що його журналіста Джеффрі Ґолдберга випадково додали до чату членів команди президента США в месенджері Signal.

Журналіст став свідком обговорення ударів по позиціях єменських хуситів — чутливої інформації, обговорювати яку заборонено через незахищені канали, зокрема Signal.

Згодом стало відомо, що такий чат був не один — до другого належали дружина Гегсета, його брат й адвокат, із яким Гегсет теж ділився інформацією про операцію США проти хуситів.

На тлі цього керівника апарату Гегсета Джо Каспера, а також іще трьох посадовців Пентагону звільнили. Останні заявили, що анонімні посадовці міністерства «очорнили їхню репутацію безпідставними звинуваченнями». За їхніми словами, їм не повідомили, у чому їх звинувачували й чи було взагалі розслідування.

Крім скандалу з Signal, медіа також дізналися про те, що Ілон Маск мав відвідати брифінг Міністерства оборони, де обговорюватимуть секретну інформацію на випадок війни США з Китаєм, хоч він не має повноважень для ознайомлення з такими планами.

Це, мовляв, розлютило Трампа, а в Пентагоні ініціювали внутрішнє розслідування з перевірками на поліграфі після того, як Маск заявив, що посадовці відомства «зливають неправдиву інформацію зі злим умислом» про його відносини з військовими.

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader