/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fb26a511fb90239195bb2df6a7a9783d1.jpg)
Розкриті технічні характеристики новітнього американського ракетного комплексу MRC Typhon
Армія США розглядає варіант підвищення мобільності свого перспективного ракетного комплексу Mid-Range Capability (MRC) Typhon шляхом інтеграції безпілотних пускових установок на базі позашляховика JLTV. Такий підхід дозволить скоротити габарити й логістичні вимоги системи, що є критично важливим у контексті швидкого розгортання на обмежених територіях, зокрема на островах Тихого океану, інформує Мілітарний.
На сьогодні комплекс Typhon використовує великогабаритні пускові установки з причепами, які потребують важкої вантажної авіації — зокрема, літаків C-17 Globemaster і відповідної інфраструктури. Це створює значні обмеження щодо місць, де його можна оперативно залучити. Нове рішення — використання безпілотної платформи ROGUE-Fires, розробленої компанією Oshkosh Defense на базі JLTV — вже показало свою ефективність у морській піхоті США при запуску крилатих протикорабельних ракет Naval Strike Missile (NSM).
Typhon є наземною версією корабельної вертикальної пускової установки Mk. 41. Його озброєння включає крилату ракету Tomahawk з дальністю до 1600 км та багатоцільову ракету SM-6 із радіусом дії 500 км. Комплекс має власний командний пункт, чотири пускові установки, транспортно-заряджальні машини та тягачі. На озброєнні США вже перебувають дві батареї Typhon.
Запровадження безпілотних JLTV-платформ дасть змогу суттєво зменшити потребу у великих аеродромах та підвищить стійкість комплексу до контрударів, дозволяючи швидко змінювати позиції. Такий розвиток є частиною ширшої доктрини розосередженого базування, яка особливо актуальна для театру бойових дій в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, де США протистоять зростаючій потужності Китаю.

