Названо зброю, яка може "врятувати" Європу в можливій війні з Росією
Названо зброю, яка може "врятувати" Європу в можливій війні з Росією

Названо зброю, яка може "врятувати" Європу в можливій війні з Росією

Ця зброя заслужила репутацію одного з найбільш "потворних" видів озброєння, пише Business Insider.

Якщо Європа серйозно налаштована захистити себе від потенційного російського вторгнення, їй доведеться повернути касетні боєприпаси. Про це попередили в Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень RUSI, пише Business Insider.

"Касетні боєприпаси заслужили репутацію одного з найпотворніших видів зброї. Розкидаючи безліч невеликих бомб по великій території, вони вбили і покалічили так багато мирних жителів, що понад 100 країн - включно з більшою частиною Європи - підписали міжнародну заборону", - нагадали в публікації.

Як зазначається, проблема в тому, що Європі не вистачає наземних сил для протистояння масштабному російському вторгненню. Щоб дати своїм набагато меншим арміям шанс на перемогу, НАТО доведеться компенсувати брак військ авіацією, щоб завдавати ударів по російських військах і лініях постачання. Однак російська протиповітряна оборона перешкоджатиме європейським повітряним операціям.

"Сухопутні війська НАТО в переважній більшості залежать від авіації для ведення вогню. Однак без масштабної допомоги США європейські військово-повітряні сили наразі ледве змогли б відтіснити щільні та інтегровані системи протиповітряної оборони, такі як ті, що захищають російські війська", - зазначили Джастін Бронк і Джек Вотлінг у звіті для RUSI.

Аналітики дійшли висновку, що недостатньо укомплектовані і недостатньо оснащені армії Європи будуть змушені битися без підтримки з повітря.

У підсумку одним із рішень для Європи є повернення касетної зброї, йдеться в публікації.

"Касетні боєголовки незмінно виявляються більш ефективними для вогневих завдань зі знищення ворожої ППО, ніж унітарні варіанти", - акцентували в RUSI.

Вказується, що один касетний боєприпас може знищити кілька транспортних засобів та інших компонентів батареї ППО, "в той час як ширша зона ураження касетних боєприпасів означає, що вони менш сильно страждають від зниження точності через ворожу РЕБ".

Оскільки європейські армії не мають достатніх запасів артилерійських знарядь і гаубичних снарядів, касетні боєприпаси можуть стати рятувальним колом, додали в статті. Водночас акцентується, що повернення касетних боєприпасів було б політично ризикованим у Європі, але та ж Литва вже вийшла з договору про касетні боєприпаси 2024 року.

"Схоже, багатьом європейським країнам, можливо, доведеться зробити те саме, якщо вони хочуть гарантувати свою безпеку за відсутності серйозних зобов'язань США", - рекомендували експерти RUSI.

Источник материала
loader
loader