Для України важливо, щоб риторика нового Папи Римського щодо війни була чіткішою - експерт
Для України важливо, щоб риторика нового Папи Римського щодо війни була чіткішою - експерт

Для України важливо, щоб риторика нового Папи Римського щодо війни була чіткішою - експерт

Для України важливо, щоб новий Папа Римський висловлювався щодо російсько-української війни чіткіше, ніж його попередник.

Про це в коментарі Укрінформу сказав релігієзнавець, доктор богослов’я Анатолій Бабинський.

«Нам би хотілося особу (на папському престолі – ред.), яка б чіткіше говорила на ці теми. Для Папи, хто б ним не став, завжди є певні обмеження, бар’єри у публічних висловлюваннях. Зазвичай у Ватикані не називають агресора на ім’я і вважають, що цього достатньо», - пояснив Бабинський.

Як розповів експерт, у церковному середовищі триває дискусія, чи правильний цей підхід, але різкої зміни риторики, прямого осуду не очікується, оскільки Ватикан прагне зберегти позиції посередника.

«Дискусія триває, бо наша війна поставила це питання дуже гостро: до якого моменту ти можеш бути нейтральним, щоб не суперечити власним принципам. Ватикан все ж намагатиметься бути посередником бодай у питаннях обміну полоненими, а це обмежує можливості словесного осуду», - пояснив він.

На думку Бабинського, українцям слід ставитися до цієї позиції Папиз розумінням.

«Маємо це розуміти і приймати, бо хочемо наших людей повертати. Але розраховуємо, що, незважаючи на всі обмеження, новий Папа не робитиме необдуманих висловлювань там принаймні, де він не компетентний», - зазначив він.

За словами експерта, в українському релігійному середовищі покладають надії, що за нового понтифіка переглянуть особливості відносин Ватикану з Російською православною церквою і вони більше не впливатимуть на ставлення до української церкви.

«Сподіваємося, що будуть переглянуті взаємини Ватикану з РПЦ. Досі він сприймав Східну Європу, враховуючи думку російського патріархату. Наприклад – спілкуватися з ПЦУ чи ні: раніше Папа уникав контактів з Київським патріархатом, а тепер – з ПЦУ. Сподіваємося, що при новому Папі відбудеться коригування цього курсу», – додав доктор богослов’я Бабинський.

На думку експерта, Ватикан є суверенним у своїх контактах з РФ та її церквою, та їхні двосторонні відносини не повинні визначати ставлення анклаву до України та її проблем. Хто б не став новим наступником апостола Петра, це питання перед ним так чи інакше постійно поставатиме, зазначив він, додавши, що певний прогрес вже відбувся - протягом останніх років Папа Франциск вже дещо змінив свою риторику і, зокрема, погодився на заснування спільної комісії між представниками греко-католицької церкви та Держсекретаріатом Ватикану.

«На її зустрічах час від часу обговорювалися найважливіші питання у відносинах, існувала можливість прямо розпитати українців, скажімо, про заборону релігійних організацій тощо. Так, щоб це з’ясовувалось об’єктивно, обговорювалось фахово, а не через медіа. Сподіваємось, ці напрацювання будуть продовжені», – пояснив Бабинський.

Як повідомлялося, римо-католицькі кардинали зберуться на конклав, щоб обрати Папу Римського, 7 травня. Загалом близько 135 кардиналів віком до 80 років з усього світу мають право взяти участь у конклаві та вирішити, хто стане наступним лідером Католицької церкви, що налічує 1,4 мільярда вірян.

Теги по теме
Украина Россия война
Источник материала
loader
loader