/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fff22f66c969c260aa31c290b5e963a8e.jpg)
Польща розробляє власний морський безпілотник
Нещодавно у Польщі відбулася презентація пропозицій промисловості в галузі безпілотних систем, продемонструвавши прототип надводного морського дрона, який нагадує українські моделі.
Про це передає Defence24.
На сьогодні у Польщі швидкими темпами розвиваються безпілотні технології. На виставку запросили близько чотирьох десятків компаній.
"Вперше в історії нашої армії ми запросили всі ці компанії – найзначніші, найрозвиненіші. Близько 40 компаній звернулися до нас сьогодні тут, у Весолі поблизу Варшави. У нас була можливість ознайомитися з кожним з них, з кожним продуктом", наголосив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш.
Як повідомляють, розробкою морського дрона займається польська компанія WB Group, яка показала безпілотник на полігоні 1-ї варшавської бронетанкової бригади у Весолі.
"Це частина нашої великої стратегії: створення армії із сотень тисяч дронів і здатність виробляти мільйони. Дрони дуже швидко змінюються, швидко покращуючи свої можливості — компанії постійно випускають нові версії. Ви не можете купити багато дронів на так званий запас", – розповів очільник оборонного відомства.
Представлений польський морський безпілотник за розмірами нагадує українські морські дрони.
Завдяки інноваційним технологіям WB GROUP є польським лідером у сфері технологій безпілотників. Одним із флагманських продуктів компанії став безпілотник FLYEYE.
Польща зможе успішно використовувати морські дрони у Балтійському морі, яке має невеликі глибини.
Як зазначає Мілітарний, подібні дрони оснащують:
- водометним двигуном,
- засобами дистанційного керування,
- сучасними інфрачервоними камерами.
У передній частині має розміщуватися бойова частина, проте українські пішли далі та почали оснащуватися пусковими установками ракет та кулеметними турелями.
Безпілотні морські дрони можуть діяти як поодинці, так і у групі. Найефективніший час їх застосування – ніч. Їхній невеликий розмір, малий силует над водою, низьке випромінювання в тепловому та радіолокаційному діапазоні – основна проблема для будь-якого бойового флоту ворога.
Найефективніше їхнє виявлення – з повітря. Кільватерний слід помітний з гелікоптерів. В Україні для розв'язання цієї проблеми встановили на дрони зенітні ракети, які вже збивали російські гелікоптери.

