В Україні запровадять кримінальну відповідальність за депортацію дітей
В Україні запровадять кримінальну відповідальність за депортацію дітей

В Україні запровадять кримінальну відповідальність за депортацію дітей


Прийняття законопроєкту дозволить запобігти юридичній та фактичній безкарності за вчинення зазначених злочинів щодо українських дітей.

Прийнято за основу проєкт закону щодо встановлення відповідальності за незаконне переміщення та використання дітей у військових цілях представником іноземної держави. Про це пресслужба Верховної Ради.

Зазначається, що прийняття законопроєкту обумовлене необхідністю забезпечення кримінально-правового переслідування за незаконне переміщення, депортацію, невиправдану затримку репатріації дитини, використання дитини у військових цілях. Відповідні дії іноземних агентів пропонується визначити як воєнні злочини.

Прийняття законопроєкту дозволить запобігти юридичній та фактичній безкарності за вчинення зазначених злочинів щодо українських дітей, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права.

У звіті Міжнародної незалежної комісії ООН з розслідування ситуації в Україні міститься висновок експертів про те, що “у більшості ситуацій переміщення дітей, які розглядала комісія, російські органи влади не намагалися сприяти возз’єднанню сімей. Комісія встановила, що в цих ситуаціях російська влада порушила своє зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом усіма можливими способами сприяти возз’єднанню сімей, роз’єднаних унаслідок збройного конфлікту, що може бути кваліфіковано як воєнний злочин у вигляді невиправданої затримки репатріації цивільних осіб”.

За даними платформи Діти війни, 19 546 українських дітей були ідентифіковані як депортовані або примусово вивезені російськими агентами.

За даними Bring Kids Back UA, вже вдалося повернути 1 293 дитини, які були депортовані, примусово переселені або перебували на тимчасово окупованих територіях.

Раніше повідомлялося, що під контролем країни-агресора Росії залишаються до 1,6 млн українських дітей – вони або депортовані, або змушені жити в окупації.

Нагадаємо, Росія примусово перемістила майже 20 тисяч українських дітей. Такі дані озвучував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.



Теги по теме
Дети Законопроект
Источник материала
loader
loader