/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff70ef8b2195602140f39a5332962cc71.jpg)
Відповідальність Росії за депортацію дітей: Рада готує зміни до Кримінального кодексу
За відповідний законопроєкт № 12170 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за незаконне переміщення, депортацію, невиправдану затримку репатріації дитини, вербування та використання дитини у військових цілях представником іноземної держави" проголосувало 279 народних депутатів, передає кореспондент Укрінформу.
За словами заступниці голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Галини Михайлюк, Кримінальний кодекс України наразі не містить жодної згадки про депортацію, примусове переміщення, невиправдану затримку репатріації дітей.
"Варто зазначити, що Міжнародний кримінальний суд визнає, трактує депортаціюукраїнських дітей як воєнний злочин. Так само як і ордер на арешт Путіна і Львової-Бєлової, виданий за воєнний злочин проти українських дітей. А відтак, і нам видається цілком виправданим вносити зміни в частину першу статті 438 Кримінального кодексу України. Це правда, що сьогодні у органів досудового розслідування України немає необхідного правового інструментарію щодо притягнення представників країни-агресора до відповідальності за депортацію наших дітей, вербування. Досі Кримінальний кодекс не містив окремих положень на цю тему, всі злочини могли кваліфікуватися за загальною фабулою 438 статті ККУ (Порушення законів та звичаїв війни - ред.), але ми бачимо, що правоохоронні органи не змогли відповісти навіть на питання щодо кількості порушених кримінальних проваджень за такі злочини", - заявила Михайлюк під час доповіді щодо законопроєкту у Верховній Раді.
За словами депутатки, законодавці також долучили до змісту законопроєкту окреме положення щодо вербування та використання дитини у воєнних цілях. Зокрема, Російська Федерація займається вербуванням українських дітей для передачі даних щодо об'єктів військового значення, підпалів авто, обладнання та оборонних об'єктів, додала Михайлюк.
"І слід зазначити, що відповідно до підпункту "А" пункту 44 розділу IV "Заключних положень" зауважень Комітету ООН з прав людини, комітет надав пряму вказівку нам криміналізувати вербування та використання дітей віком до 18 років", - наголосила вона.
Своєю чергою заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк наголосила, що на сьогодні 19 тисяч 546 неповнолітніх громадян України офіційно зареєстровані як незаконно депортовані або переміщені на територію країни-агресора. А загалом, на територію країни-агресора переміщено більше 700 тисяч українських дітей. (За інформацією уповноваженої Президента РФ з прав дитини більше 700 тисяч українських дітей вивезено на територію РФ після початку повномасштабного вторгнення — ред.).
"Разом з фахівцями-юристами з громадських організацій ми напрацювали всі можливі шляхи, щоб запобігти таким злочинам і ще й з огляду на те, що 1 мільйон 600 тисяч українських дітей зараз проживає на тимчасово окупованих територіях" - наголосила Кондратюк.
Співавторка законопроєкту наголосила, що для України є дуже важливим отримати більше розголосу серед міжнародних партнерів щодо депортації та викрадення українських дітей Росією, щоб повернути їх додому та забезпечити невідворотність покарання таких злочинів.
Як повідомляв Укрінформ, 26 квітня із тимчасово захоплених росіянами територій у межах ініціативи Президента Bring Kids Back UA вдалося повернути додому ще 12 українських дітей.

