/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F74d588a939881db2e283808fc3b2aa9b.jpg)
Містичне свято язичників: що таке Вальпургієва ніч та коли її відзначають
Вальпургієва ніч – це містичне й водночас фольклорне свято, яке традиційно відзначається в ніч із 30 квітня на 1 травня в кількох європейських країнах, зокрема в Німеччині, Чехії, Швеції та Фінляндії. Детальніше про це розповідає 24 Канал.
Що це за ніч
За народними віруваннями, саме цієї ночі відьми нібито злітаються на шабаш на вершину гори Броккен у Гарці, де проводять магічні ритуали. Свято має язичницьке коріння і спочатку було пов’язане з обрядами зустрічі весни, очищення та захисту від злих духів.
Вогнища, які розпалюють під час святкування, слугують не лише символом весни, а й способом відлякати нечисту силу.
Назву ніч отримала на честь святої Вальпурґи – християнської монахині VIII століття, яка була канонізована 1 травня. Згодом цю дату почали пов’язувати з її іменем, а народні традиції переплелися з християнськими легендами, створивши унікальне свято на межі двох культурних світоглядів.
Сьогодні Вальпургієву ніч відзначають здебільшого як яскраве костюмоване дійство з музикою, танцями, ярмарками й театралізованими виставами, зберігаючи при цьому атмосферу загадковості та магії.
Нагадаємо, раніше розповідали про Михайла Косача, брата Лесі Українки, який був відомим науковцем і поетом під псевдонімом Михайло Обачний.

