Кабмін оприлюднив текст угоди про надра
Кабмін оприлюднив текст угоди про надра

Кабмін оприлюднив текст угоди про надра

Також уряди домовилися про створення спільного інвестиційного фонду відбудови.

Кабінет міністрів України оприлюднив текст угоди про надра, яку підписали зі США  у Вашингтоні 30 квітня.

Про це йдеться у документі, розміщеному на сайті уряду.

Угода містить 12 сторінок, на яких викладені основні політичні домовленості між країнами.

В угоді йдеться:

  • Україна має суверенітет над своїми природними ресурсами, розташованими на її території;
  • Україна зберігає за собою право визначати ділянки в
    межах своєї території, а також у своїх територіальних водах, виключній економічній зоні та на континентальному шельфі, які надаватимуться для діяльності з пошуку, розвідки та видобутку природних ресурсів, а права, що передаватимуться в Угоді про обмежене партнерство, на яку посилається ця Угода, стосуються всього обсягу таких ділянок; 
  • Сполучені Штати Америки визнають намір України уникнути конфліктів при підготовці цієї Угоди із зобов'язаннями України щодо набуття нею членства в Європейському Союзі або угодами з міжнародними фінансовими установами чи іншими офіційними кредиторами;
  • угода не завдає шкоди правилам в Україні, що регулюють систему власності на майно, включаючи правила, пов’язані з державною власністю та приватизацією.
  • угода не має конфліктувати із зобов’язаннями України щодо набуття членства в Європейському Союзі або угодами з міжнародними фінансовими установами чи іншими офіційними кредиторами.

Також уряди домовилися про створення спільного інвестиційного фонду відбудови.

Україна інвестуватиме туди доходи від продажу ліцензій та рентні платежі від видобутку корисних копалин.

«Якщо (уряд США) надаватиме Уряду України нову військову допомогу в будь-якій формі (включаючи передачу систем озброєнь, боєприпасів, технологій або навчання), капітальний внесок США вважатиметься збільшеним на оцінювальну вартість такої військової допомоги»,— йдеться у тексті угоди.

Серед активів, які входять до переліку природних ресурсів:  ділянки, запаси та родовища на території України алюмінію, сурми, миш’яку, бариту, берилію, вісмуту, церію, цезію, хрому, кобальту, міді, диспрозію, ербію, європію, фтору, плавикового шпату, гадолінію, галію, германію, золота, графіту, гафнію, гольмію, індію, іридію, лантану, літію, лютецію, магнію, марганцю, неодиму, нікелю, ніобію, паладію, платини, калію, празеодиму, родію, рубідію, рутенію, самарію, скандію, танталу, телуру, тербію, тулію, олова, титану, вольфраму, урану, ванадію, ітербію, ітрію, цинку, цирконію, нафти, природного газу (включно зі скрапленим природним газом).

Документ набуде чинності після ратифікації Верховною Радою України і діятиме без обмеження в часі, доки обидві сторони не домовляться про його припинення.

Також угода залишатиметься чинною до того моменту, поки сторони не погодяться на її припинення.

  • Читайте також: «Вистава в Овальному кабінеті»: що писали іноземні медіа про розмову Трампа з Зеленським

Фото: Юлія Свириденко /фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Украина США
Источник материала
loader
loader