В ОБСЄ відреагували на убивство росіянами Рощиної. Речник МЗС подякував
В ОБСЄ відреагували на убивство росіянами Рощиної. Речник МЗС подякував

В ОБСЄ відреагували на убивство росіянами Рощиної. Речник МЗС подякував

Вікторія Рощина (Фото: Facebook)

Офіс представника Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи медіа засудив убивство російськими окупантами української журналістки Вікторії Рощиної. Речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий подякував за реакцію.

У ОБСЄ заявили, що "шоковані" доказами, що з’явилися в результаті розслідування коаліції з 45 міжнародних журналістів на чолі з неурядовою організацією Forbidden Stories, щодо катувань та поганого поводження з Рощиною.

"Це нелюдське поводження є порушенням міжнародного права, зокрема, сьомої та дев'ятої статей Міжнародного пакту про громадянські та політичні права (ICCPR) та Конвенції ООН проти катувань. Крім того, журналісти, що висвітлюють конфлікти, мають цивільний статус відповідно до Міжнародного гуманітарного права (IHL), і їхнє катування та погане поводження, а також незаконне утримання, є прямим порушенням Женевських конвенцій (статті 32 та 147 Четвертої Женевської конвенції)", – йдеться у повідомленні.

Тихий від імені українського МЗС подякував за "таку чітку заяву".

"Систематичні тортури, жорстоке поводження та інші порушення міжнародного гуманітарного права з боку Росії вимагають рішучої міжнародної реакції", – додав він.

Напередодні Forbidden Stories та 45 журналістів з 13 українських та іноземних медіа оприлюднили розслідування, в якому йдеться, що росіяни повернули тіло Рощиної без деяких внутрішніх органів. Зокрема, були відсутні головний мозок, очні яблука, а також частина трахеї.

Міжнародний експерт-патологоанатом, до якого звернулися автори проєкту, вважає, що відсутність цих органів могла приховати той факт, що смерть настала внаслідок задушення.

  • Рощина перестала виходити на зв'язок 3 серпня 2023 року. Як розповідав її батько, 27 липня Вікторія вирушила з України до Польщі, звідки мала дістатися на окуповані українські території через Росію.
  • СБУ, а потім і російська сторона підтвердили, що журналістку взяли в полон росіяни.
  • 10 жовтня 2024 року Коордштаб підтвердив смерть 27-річної журналістки в Росії. 11 жовтня було розпочате розслідування смерті Рощиної в російському полоні.
  • 24 квітня 2025 року стало відомо, що тіло журналістки повернули до України. Це сталося наприкінці лютого.
  • ОГП повідомив, що на тілі журналістки Рощиної виявлені численні ознаки катування.
Читайте також
Єврокомісія про убивство Рощиної: РФ не втрачає можливості продемонструвати свою жорстокість
Теги по теме
Смерть
Источник материала
loader
loader