Деталі про вбивство журналістки Вікторії Рощиної є черговим доказом жорстокості російської системи, — речниця Єврокомісії
Деталі про вбивство журналістки Вікторії Рощиної є черговим доказом жорстокості російської системи, — речниця Єврокомісії

Деталі про вбивство журналістки Вікторії Рощиної є черговим доказом жорстокості російської системи, — речниця Єврокомісії

Аніта Гіппер наголосила на тому, що Росія повинна понести відповідальність за всі скоєні воєнні злочини.

У Європейській комісії заявили, що останні деталі про те, як у російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина, є ще одним доказом жорсткості російської системи і свідченням того, що окупація є смертельною загрозою для українців. 

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на слова речниці Єврокомісії Аніти Гіппер на брифінгу сьогодні, 30 квітня. 

«Росія не втрачає жодної нагоди продемонструвати свою огидну жорстокість щодо українців, вбиваючи та катуючи, як це сталося з Вікторією Рощиною, хороброю українською журналісткою, яку не лише жорстоко вбили, а й катували. Це також чітко показує, що життя під російською окупацією не є варіантом, це не безпечний варіант для українців», — відреагувала речниця. 

Аніта Гіппер сказала, що журналісти завжди пам'ятатимуть мужність Вікторії Рощиної.

«Ми повинні робити все можливе, щоб Росія понесла відповідальність за всі скоєні воєнні злочини та звірства», — додала речниця. 

У дослідженні йшлося про те, що Росія передала Україні тіло журналістки Вікторії Рощиної під номером 757, яке було описане в документах російської сторони як «невстановлена особа чоловічої статі» і містило єдину незрозумілу позначку: СПАС. При цьому в тілі були відсутні деякі внутрішні органи. За словами міжнародного експерта-патологоанатома, відсутність цих органів могла приховати той факт, що смерть настала внаслідок удушення або задушення.

Речник МЗС Георгій Тихий закликав міжнародну спільноту відреагувати на розслідуваннявбивства Вікторії Рощиної в російському полоні. Він звернувся, зокрема, до Ради ООН з прав людини, моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, ЮНЕСКО, ОБСЄ та Ради Європи із закликом відреагувати на висновки розслідування, що розкривають злочини Росії на тимчасово окупованих територіях України.

Журналістка-фрилансерка Вікторія Рощина зникла на окупованій росіянами території України в серпні 2023 року. Раніше, в березні 2022 року, Рощину захоплювали російські окупанти і десять  днів утримували в полоні у Бердянську. Тоді вона готувала матеріал для Hromadske та намагалася дістатися з Запоріжжя до Маріуполя. 

27 травня 2024 року стало відомо, щоРощина перебуває в ув’язненні на території Росії. Про смерть журналістки повідомили 10 жовтня 2024 року. Її тіло не повертали в Україну протягом кількох місяців. 

Як з’ясували у спільному розслідуванні журналісти видань «Слідство.Інфо», «Ґрати» та Суспільного разом з міжнародною організацією «Репортери без кордонів», Рощину жорстоко катували в російському полоні  — на її тілі були ножові поранення, вона важила до 30 кілограмів і не могла самостійно пересуватись. 

24 квітня стало відомо, що тіло Вікторії Рощиної повернули в Україну наприкінці лютого 2025 року. Її особу встановили за допомогою ДНК-експертизи. Цю інформацію не розголошували, оскільки росіяни часто застосовують тактику підміни тіл і не було певності, що це саме журналістка.

Тоді ж в Офісі Генпрокурора заявили, що через стан тіла фахівці поки що не змогли встановити причину смерті Рощиної, однак на її тілі були виявлені численні ознаки катування.

Фото з фейсбук-сторінки Вікторії Рощиної

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Евросоюз Еврокомиссия
Источник материала
loader
loader