КМДА запускає департамент закупівель для забезпечення прозорості та контролю
За інформацією наших джерел, в процесі боротьби за корупційні потоки столиці, у мера Києва Віталія Кличко вирішили створити новий “департамент закупівель” для комунальних підприємств, відібравши цю функцію у всіх без виключення департаментів КМДА.
Про це повідомляє nenka.info
За задумом команди Кличко, усі закупівлі в столиці контролюватиме один департамент, де ключові ролі займуть абсолютно нові люди – не з нинішньої системи КМДА, що має стати крахом для вибудуваної Миколою Поворозником схеми відкатів на закупівлях.
Нагадаємо, бюджет Києва – це майже 90 мільярдів гривень, з яких затрати на “зарплату, платежі за світло, газ, воду, тепло” становлять біля 70 відсотків. Решта 30 відсотків – це всілякі “закупівлі товарів, послуг, робіт”. Тобто бюджет для «освоєння» становить близько 25 мільярдів. За різними підрахунками сума відкатів становить у середньому 30 відсотків, тобто 8 мільярдів осідає в кишенях чиновників.
Як працює “відкатна схема” у столиці
Усі департаменти та районні адміністрації столиці складають бюджети, де вже закладені суми суми відкатів. Райони закладають власний відкат до 20 відсотків, з яких 5-7 відсотків йде на оплату силовикам та «іншим кураторам», 5-7 відсотків (залежно від домовленості з кураторами від Офісу) – на ОП, відсоток, що залишився, – на утримання голови району та його адміністрації.
Ще мінімум від 10-20 відсотків від суми договору закупівлі отримують у вигляді прибутку підрядники (якщо цих підрядників нав’язав профільний заступник мера, то 20 відсотків можуть перетворитися і на 25). Тобто реальні роботи, товари чи послуги коштують вдвічі дешевше.
Для того, щоб отримати гроші з бюджету, всі суми необхідно затвердити у першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника. Там є чітка такса – 5 відсотків з будь-якого контракту, інакше не пройде. Але навіть після затвердження, ще 2-3 відсотки бере голова департаменту фінансів за виділення коштів, ще 1 відсоток департамент економіки за підтвердження видатків у планах, інакше на наступний рік плани “обрубають”, ще 5 відсотків забирає профільний заступник.
Таким чином, за інформацією джерел, створення “департаменту закупівель” перебудує всю “відкатну схему” та дасть змогу прибрати біля 30-35 відсотків відкатів на закупівлях, знизити ціни у підрядників ще на 10 відсотків та скоротити кількість співробітників у департаментах і районних адміністраціях.

