Журналістка Катерина Лихогляд пішла з «Радіо Свобода»
Журналістка та документалістка Катерина Лихогляд пішла з «Радіо Свобода», де працювала близько трьох років. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці та підтвердила «Детектору медіа».
«Я була в цьому медіа лише близько трьох років, сюди я прийшла за цінностями і, переконана, принесла цінності. Цінності — це знання, з якими жити некомфортно, але це так само — найпотужніша інвестиція в себе. І навіть сьогодні, у день мого звільнення, я пишаюся тим, що була частиною РС», — йдеться в дописі журналістки.
У коментарі «Детектору медіа» Катерина Лихогляд розповіла, що ухвалила рішення покинути проєкт давно через вигорання, втому і бажання повернутися додому, до Києва. Ситуація з призупиненням фінансування мовника Агентством з глобальних медіа США (USAGM) дещо пришвидшило процес її виходу.
Журналістка зауважила, що не уповноважена коментувати процеси на «Радіо Свобода», однак закликає підтримати видання: «Це суперпрофесійна команда, яка переживає важкі часи. І я дуже сподіваюся, що їм вдасться вистояти».
У 2022 році журналістка отримала стипендію імені Вацлава Гавела від «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» та проходила стажування у Празі, а в лютому 2023 року очолила проєкт «Ти як?» у Львові про українських біженців, внутрішніх переселенців та депортованих.
Найбільш знаковими матеріалами «Ти як?» для Катерини стали документальні фільми — спільне з проєктом «Схеми» розслідування «Список 31» про викрадення Росією дітей з окупованих українських територій, стрічка «Поверніть мене додому» про незаконно депортованих до Росії українських ексзасуджених, які під час повномасштабного вторгнення опинилися в окупації, та стрічка «У нас схожа історія» про те, як Ірландія прийняла понад сто тисяч українських біженців.
Наразі Катерина Лихогляд не має чітких планів щодо роботи та для початку прагне відновити сили.
Водночас проєкт «Ти як?» очолить журналістка Мар'яна Сич.
Директорка української служби «Радіо Свобода» Мар'яна Драч повідомила, що «Радіо Свобода» планує продовжити висвітлювати проблематику біженців та переселенців. Однак через обмеженні ресурси та боротьбу медіа за фінансування, яке виділив Конгрес США, матеріалів буде менше.
«Ми не можемо залучати багатьох фрілансерів, але будемо намагатися разом з Мар'яною Сич відстежувати ключові історії, зокрема за допомогою кореспондентів у Києві, Львові, Празі, Брюсселі та наших стажерів», — зазначила Драч.
Фото: Катерина Лихогляд/фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

