Мін’юст завершив технічний етап створення Реєстру депортованих дітей
Мін’юст завершив технічний етап створення Реєстру депортованих дітей

Мін’юст завершив технічний етап створення Реєстру депортованих дітей

Наразі починається подання перших особових справ, які найближчим часом розглядатиме спеціальна міжвідомча комісія.

Мін'юст завершив технічний етап створення Реєстру відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей. Наразі починається подання перших особових справ. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту. 

«Наше головне завдання як держави — встановити особу кожної дитини, яку було незаконно депортовано державою-агресором. Реєстр — це частина нашої системної відповіді на спробу позбавити Україну її майбутнього. Ми формуємо верифіковану базу даних, яка дозволяє працювати з кожним випадком і наближати момент повернення дітей додому», — сказала заступниця міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак під час засідання робочої групи пункту 4 української Формули миру.

Посадовиця зауважила, що Реєстр важливий як інструмент, що посилює міжвідомчу координацію. Він дає змогу збирати інформацію про депортованих та примусово переміщених дітей, зокрема формувати особові справи на основі даних від держорганів, місцевої влади, громадян, громадських та міжнародних організацій.

Сугак закликала міжнародну спільноту посилити зусилля з повернення дітей і фіксації фактів їхньої примусової депортації. Зокрема, надавати інформацію про депортованих або усиновлених за кордоном дітей, вимагати від Росії розкриття місць їхнього перебування, підтримувати правові механізми повернення та сприяти технічному вдосконаленню Реєстру.

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт очільника Кремля Володимира Путіна та уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової через скоєння ними воєнного злочину — незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до РФ, яке відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року.

27 квітня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії.

Нещодавно Європейський суд із прав людини повідомив урядові Росії про заяву, подану Українською Гельсінською спілкою з прав людини в інтересах десяти українських дітей, вивезених із Криму після окупації півострова у 2014 році, та запросив у росіян офіційні зауваження. 

Читайте також:

  • Депортація дітей. Як держава повертає маленьких українців додому
  • Депортація під виглядом порятунку. Про що фільм «Діти для Путіна»
  • Олеся Біда: «Через війну діти опинялися на вулиці і їх просто викрадали»

Фото: Укрінформ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Дети
Источник материала
loader
loader