Наскільки впав рейтинг марафону та як журналісти «УП» розслідували вбивство Рощиної
Наскільки впав рейтинг марафону та як журналісти «УП» розслідували вбивство Рощиної

Наскільки впав рейтинг марафону та як журналісти «УП» розслідували вбивство Рощиної

«ДМ» проаналізував і розібрав теми, які обговорюють цього тижня.

Субота, 3 травня 2025 року

Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа»

Привіт. На зв’язку команда «Детектора медіа», яка продовжує працювати попри всі складнощі.

Між НТН і «Бігуді»

Щотижня «Детектор медіа» публікує показники панелі телевимірювань Nielsen, надані департаментом досліджень та аналітики Starlight Media. Їх можна читати тут. Серед іншого, там наведено показники перегляду телемарафону. Євген Бриж проаналізував ці показники потижнево з 1 січня 2024-го до 13 квітня поточного року й виявив, що рейтинг і частка  глядачів  стабільно знижуються (як несподівано, правда?).

Щоб бути впевненими, ми запросили й інші дані. Та хоч би як рахувати, результат один: за останні півтора року перегляд марафону неухильно і невідворотно зменшується. Тепер його частка вже менше за НТН (3,37%) і якраз прямує до показника «Бігуді», який 31 березня — 6 квітня склав 2,36% проти марафонівських 3,34%.

І в цього падіння є причина. Читайте про неї тут.

Одразу залишимо посилання на наш щоденний моніторинг стандартів телемарафону та ефіру Першого каналу Суспільного, який із самого початку існування «Єдиних новин» для нас робить медіаексперт Ігор Куляс. Як завжди, Суспільне оперативніше, з дотриманням стандартів та різноманітніше. Але самі почитайте деталі ось тут.

100 днів Трампа

30 квітня минуло 100 днів, як Дональд Трамп удруге обійняв посаду Президента Сполучених Штатів Америки. З цього приводу українські та закордонні медіа підготували огляди роботи його адміністрації. А фактчекери звели баланс виконаних і невиконаних за цей час передвиборчих обіцянок Трампа.

Центр досліджень «Детектора медіа» постійно стежив за реакціями росіян на виборчу кампанію, вибори, а також за реакціями на дії Дональда Трампа протягом перших ста днів на посаді.

Тепер команда Центру дослідила, як міжнародні медіа та російська пропаганда оцінювали перші сто днів другого терміну Трампа на чолі США і чи є в їхніх позиціях суттєві розбіжності. Читайте детальніше в матеріалі «Як міжнародні медіа та російські пропагандисти писали про дії президента США».

Проєкт «Вікторія»

29 квітня в «Українській правді» вийшло велике розслідування вбивства росіянами української журналістки Вікторії Рощиної, здійснене міжнародною командою журналістів. До проєкту «Вікторія», ініційованого французьким виданням  Forbidden Stories, доєдналися медіа з шести країн, загалом над матеріалами працювало 45 журналістів із 13 медіа, зокрема Forbidden Stories, The Guardian, The Washington Post, Le Monde, Die Zeit, Der Spiegel, ZDF, Paper Trail Media, «Важные истории», France 24, DerStandart і Tamedia. У них також вийшли власні матеріали в рамках цього проєкту.

Журналісти міжнародної команди знайшли свідків, які розповіли більше інформації про ув’язнення Вікторії, яку жорстоко катували та вбили в російській тюрмі, а також  ідентифікували російських злочинців, причетних до катувань українців у в’язницях.

Гала Скляревська поговорила з авторами  розслідування — Севгіль Мусаєвою, Стасом Козлюком та Анастасією Горпінченко — про те, як було влаштоване міжнародне розслідування, як змогли знайти нову інформацію і чи допоможе розслідування притягнути катів до відповідальності. Читайте інтерв’ю за посиланням.

До постапокаліпсису готовий

Багато років спостережень за телевізійним ринком свідчать: тут ніщо не є назавжди. Телеканали можуть переживати злети й падіння, і знову злети, і знову падіння. Причому ринок доволі дорогий, неповороткий та інертний, через що його керівникам потрібно мати міцні нерви й віру в обраний напрямок, куди треба інвестувати роками, перш ніж з’являться бодай якісь результати.

Телеканал ТЕТ останнім часом показує непогану динаміку, чим завдячує як зусиллям власної команди, так і зміні в розстановці сил телебрендів через непереборні зовнішні обставини. Галина Петренко поговорила з його генеральною продюсеркою Оксаною Петришин про перший і другий ешелони телеринку, градус гумору воєнного часу, універсальність стереотипів і (не)готовність аудиторії бачити на екрані героїв, які пережили жахіття війни. А також чому вона вважає, що до постапокаліптичного світу канал підготувався. Читайте інтерв’ю за посиланням.

Вальс із системою

Андрій Кокотюха подивився двосерійну стрічку «Вальс із системою», яка, за визначенням одного з продюсерів Лук’яна Галкіна, — не про спротив радянській системі, а про твори, які її пережили. Оскільки, пише Андрій Кокотюха, вони виявилися міцнішими за російський більшовизм із його потужним репресивним апаратом. Бо, будучи лірико-пасторальними за змістом і далекими від популярної в той час урбанізації, зафіксували та репрезентували українську ідентичність. Те, чого не в змозі зрозуміти Росія як агресорка й колонізаторка в жодний із часів свого політичного, військового та культурного панування в Україні.

«Детектор медіа» вже писав про презентацію стрічки та про сам фільм, а рецензію на нього письменника Андрія Кокотюхи читайте за посиланням.

 Наразі це все.

Дякуємо, що дочитали цей лист до кінця.

Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі, вотсапі, вайбері, іксі (твітері) та на сайті «Детектор медіа». Весь зворотний зв’язок також пишіть сюди — нам на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям і задонатите нам та іншим якісним медіа, які зараз потребують підтримки.

До зустрічі. Переможемо!

Ваша команда «ДМ»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader