/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F040ea85aaf6ab2da3ccb42b8d34f979c.jpg)
Британські розробники представили новітній розвідувальний морський дрон MARS
Британська компанія SubSea Craft представила свою новітню розробку — надводний дрон MARS, призначений для розвідувальних місій і доставляння бойового навантаження. Система вже пройшла випробування й демонструє перспективність для багатодоменних бойових операцій. Це друга за рахунком автономна морська платформа від компанії після судна VICTA, яке поєднує можливості швидкісного катера і підводного апарата, пише Мілітарний.
Дрон MARS використовує цифрову систему керування з відкритою архітектурою, аналогічну тій, що встановлена на VICTA. Це забезпечує простоту інтеграції з різними типами озброєння та сенсорних систем. MARS розроблений для роботи у зв’язці з іншими автономними або керованими платформами — як морськими, так і повітряними. Зокрема, у SubSea Craft зазначили, що система сумісна з американським баражувальним дроном ALTIUS-600 від Anduril Industries, призначеним для ураження техніки.
ALTIUS-600 може запускатися з літаків, наземних машин або морських платформ за допомогою універсальних пускових установок. Така сумісність відкриває перед MARS можливість виконання ударних місій у тандемі з повітряними апаратами — створюючи гнучку систему доставлення боєприпасів та ведення бойових дій без участі людини.
За словами голови компанії та колишньої міністерки оборони Великої Британії Пенні Мордонт, реалізація MARS стала «революційним кроком» у сфері морських бойових дронів. Вона підкреслила, що платформа розроблена і може обслуговуватися на території Великої Британії, зміцнюючи не лише національні сили, а й оборонний потенціал союзників.
Безпілотні морські платформи стають дедалі важливішим компонентом сучасних військово-морських стратегій. Нещодавно Франція успішно випробувала свій бойовий надводний дрон під час навчань, а Китай запустив автономне дослідницьке судно Blue Whale, здатне діяти під водою до 30 діб без втручання людини. Усе це вказує на глобальне переозброєння флотів через безекіпажні технології.
